ZARASŲ LIGONINĘ PALIKĘ GYDYTOJAI KVIEČIAMI SUGRĮŽTI Į SAVO DARBO VIETAS

0
185
NijoleG

Nuoširdžiai dėkoju buvusiems Zarasų ligoninės gydytojams už išsakytas mintis ir jausmus Zarasų rajono laikraštyje ,,Zarasų kraštas” (Nr.54 2023-07-11), vis tik anonimiškumas gali kelti abejonių dėl patikimumo.

Visada norėtųsi ir objektyviai pateikiamos informacijos, kuri informuotų, o ne klaidintų Zarasų rajono gyventojų bei visos šalies visuomenės.

Visada džiaugiuosi, girdėdama gerus atsiliepimus apie kompetentingus  specialistus, noriu padėkoti jiems už darbą, motyvuoti juos. 

Dalyvavau mero rinkimuose nebijodama iššūkių ir žinojau, kad problemų rajone turime nemažai. Jau pirmomis dienomis po rinkimų buvo matyti, kad pralaimėjusieji rinkimus nenori su tuo susitaikyti ir buvo imtasi destrukcinės veiklos puikiai suprantant, kokia jautri sritis yra sveikatos sistema.

Vertinant ir tai, kad šie metai reikšmingi Lietuvai savo pokyčiais – sveikatos sistemos, susiekimo tarpmiestiniu transportu reformomis. Suprasdama tai ryžausi pokyčiams, nes žinau, kad didelė dalis rajono gyventojų palaiko ir pasitiki. 

Susitikimuose su Zarasų ligoninės personalu man buvo pateiktas tik vienas prašymas, kad Zarasų ligoninei vadovauti liktų esamas direktorius.

Pakartosiu, ką atsakiau tada. Direktorius prašymą išeiti iš darbo pateikė iškart po rinkimų. Pradėjusi merės darbą sužinojau, kad Zarasų ligoninės direktorius atleistas iš pareigų, išmokant jam išeitinę kompensaciją. Tačiau jis grįžo dirbti laikinai einančiu direktoriaus pareigas. Tai parodo, kad dirbti ligoninės labui nebesiruošta. 

Noriu pabrėžti – aš direktoriaus iš darbo neatleidau, tai yra jo ir buvusio mero susitarimas. Taip pat neatleidau nei vieno ligoninėje sėkmingai dirbusio mediko, tai net ne mano kompetencija. 

Straipsnyje taip pat teigiama: „Galutinį gydytojų apsisprendimą išeiti iš darbo nulėmė 2023 m. birželio 22 d. įvykęs Zarasų rajono savivaldybės merės ir vicemerės susitikimas su ligoninės bendruomene, kurio metu NEBUVO atsakyta į pateiktus klausimus“.

Patikslinu – mielai atsakyčiau į visus aktualius klausimus, kuriuos norėtumėte pateikti, bet tądien girdėjau tik vieną jau minėtą ir aptartą klausimą:

  • Kodėl neprašote mūsų direktoriaus grįžti į darbą?

Nors situacija labai dviprasmė, neskubu su kaltinimais, kaip kita pusė. Nebent Zarasų rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba (vadovaudamasi 2023 m. birželio 29 d. rajono Savivaldybės tarybos priimtu sprendimu Nr. T-158 ,,Dėl pavedimo Zarasų rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai atlikti finansinį Zarasų rajono savivaldybės viešosios įstaigos Zarasų ligoninės auditą ir pateikti išvadą“), atlikusi Zarasų ligoninės finansinį auditą, įrodys, kad ligoninės administracija dirbo ne Zarasų rajono gyventojų labui ir neatsakingai švaistė Zarasų ligoninės pinigus.

Nors straipsnyje išsakyta daug gražių žodžių apie ligoninės pasiekimus, tačiau turiu ir priešingų vertinimų, gyventojai man skundžiasi  administracijos abejingumu ligoniams, darbuotojams, personalui ir tikina, kad medikus ligoninės administracija tiesiog verčia išeiti iš darbo. 

Tačiau aš tikiu gydytojų atsakomybės jausmu. Gali būti, kad Jūs buvote suklaidinti asmens ar asmenų, kuriems rūpi ne ligoninės, ne jūsų, dirbančių žmonių labui, ir ne ligonių gerovė, o asmeninės politinės ambicijos.

2023 m. liepos 5 d. Zarasų rajono savivaldybė kreipėsi į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministeriją dėl susidariusios situacijos Zarasų ligoninėje.  Zarasų rajono savivaldybė informavo LR sveikatos ministeriją, jog iš Zarasų ligoninės yra gauti raštai, kuriuose nurodoma, kad 10 gydytojų yra nusprendę nutraukti su Zarasų ligonine darbo sutartis, jei nebus atsižvelgta į jų nuomonę bei poziciją dėl reformos vykdymo ir įstaigų reorganizavimo būdo pasirinkimo. Savo ruožtu LR sveikatos apsaugos ministerija 2023 m. liepos 12 d. rajono savivaldybės administracijai pateiktame rašte nurodo, jog mes negautume pilno finansavimo steigiamam sveikatos centrui, jei nebūtume pasirinkę struktūrinio bendradarbiavimo reorganizavimo modelio. Būtent toks reorganizavimo būdas ir patvirtintas 2023 m. gegužės 25 d. sprendimu Nr. T-83 „Dėl pritarimo reorganizuoti Zarasų rajono savivaldybės viešąją įstaigą Pirminės sveikatos priežiūros centrą ir Zarasų rajono savivaldybės viešąją įstaigą Zarasų ligoninę“. Struktūrinio bendradarbiavimo principu sveikatos centrus steigia Akmenės r., Joniškio r. ir Pakruojo r., jau įsteigtas ir sėkmingai veikia Švenčionių r. sveikatos centras.

Su daugeliu išėjusių gydytojų vyksta pokalbiai dėl sugrįžimo į darbą. Esu tikra, kad

norite išsaugoti slaugos personalą bei toliau sėkmingai gydyti Zarasų rajono gyventojus. Mes Jumis pasitikime ir dėl Jūsų išėjimo iš ligoninės išgyvename. Nepaverskime rajono žmonių su pralaimėjimu rinkimuose negalinčio susitaikyti direktoriaus įkaitais.

Man labai gaila, kad dėl šios situacijos kenčia niekuo dėti gyventojai. Medicinos paslaugos gyventojams būtinos ir esu tikra, kad jų pasieksime susitelkę ir nusiteikę dirbti skaidriai ir atvirai komunikuojant užduodami vieni kitiems konkrečius klausimus ir pateikdami išsamius atsakymus.

Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite