ZARASŲ MIESTO SENIŪNIJOS ATSAKYMAS Į ŪKIO KOMITETO KREIPIMĄSI

0
21
min news zrs 352 info 31211 1280 3

Šių metų vasario 9 d. Zarasų rajono savivaldybės Ūkio komitetas kreipėsi į rajono Savivaldybės administraciją ir Zarasų miesto seniūniją:

ŠAUKŠTAI PO PIETŲ 

Kaip nelauktai rudens pabaigoje atėjo žiema, taip pat nelauktai vasarį atitirpo sniego kalnai. Viskas būtų gerai, tačiau tie sniego ir ledo kalnai yra ant kelių, kuriais turi važiuoti zarasiškiai. Kodėl Zarasų gyventojai turi klampoti per buzas ar važiuoti pro ledines provėžas gadinant savo automobilius? Kelių bei šaligatvių valymo darbus reikia atlikti laiku užtikrinant geras sąlygas pėstiesiems ir vairuotojams. O gal atsakingiems darbuotojams kabinetuose neslidu todėl nekyla minčių savalaikiai ir tinkamai organizuoti bei kontroliuoti kelių ir šaligatvių priežiūrą?


Zarasų raj. sav. ūkio komiteto nariai

Aurelija Trimonytė

Aurelijus Banys

Domijanas Popovas

 

Zarasų miesto seniūnija pateikia atsakymą: 

2021 m. rugpjūčio mėnesį su UAB ,,Zarasų komunalininkas“ buvo sudaryta sutartis dėl Zarasų miesto viešųjų teritorijų priežiūros. Viena iš teikiamų paslaugų – gatvių, šaligatvių ir takų priežiūra žiemos bei vasaros laikotarpiu. Gatvių, šaligatvių ir takų priežiūra apima sniego valymą nuo gatvių, šaligatvių ir takų, jų barstymą smėlio, smėlio – druskos mišiniu. Teikiamų gatvių, šaligatvių ir takų priežiūros paslaugų kokybė turi atitikti Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2014 m. sausio 9 d. įsakymu Nr.D1-11/3-3 patvirtinto kelių techninio reglamento KTR 1.01:2008 „Automobilių keliai“ reikalavimus ir Lietuvos kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos direktoriaus 2015 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. V(E)-1 „Dėl kelių priežiūros vadovo II dalies „Automobilių kelių priežiūros darbų atlikimo technologija KPV DT-15“ patvirtinimo“ patvirtinto Kelių priežiūros vadovo II dalies „Automobilių kelių priežiūros darbų atlikimo technologija“ KPV DT-15 patvirtintų taisyklių reikalavimus.

Visa dabartinė situacija susiklostė dėl oro sąlygų – dažnio snygio, temperatūrų kaitos. Paslaugų tiekėjas (UAB ,,Zarasų komunalininkas“) pagal sutartį turi turėti techniką ir įrangą šių paslaugų atlikimui – ne mažiau 2 savivarčių, ant kurių yra sumontuota sniego valymo ir cheminių medžiagų ar frikcinių–cheminių mišinių barstymo įranga ir kitos technikos, kuri reikalinga gatvių, šaligatvių bei takų priežiūrai. UAB ,,Zarasų komunalininkas“ visą reikalingą techniką turi, bet problema ta, kad daugelyje vietų jos negalima panaudoti dėl ant šaligatvių augančių medžių ar pastatytų stulpų (Vytauto g., Šaltupės g., K. Būgos g., dalis Vilniaus g.).


Š. m. vasario mėn. 7 d. įvyko Zarasų miesto seniūnijos susitikimas su UAB ,,Zarasų komunalininkas“ vadovais. Jiems pareikšta pretenzija dėl gyventojų pagrįstų nusiskundimų ir reikalavimas ateityje kokybiškai atlikti užsakytus darbus.

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite