ZARASŲ RAJONE PRADEDAME RŪŠIUOTI PANAUDOTĄ ALIEJŲ

0
64

Nuo birželio 5 dienos Zarasų rajone yra pastatyti 2 nauji bandomieji konteineriai, kurių paskirtis – surinkti virtuvėje panaudotą aliejų. Šis aliejaus surinkimo būdas yra visiška naujiena Lietuvoje, Zarasų rajono gyventojai galės šią paslaugą išbandyti vieni pirmųjų šalyje.

Specialius konteinerius rasite:

 • P. Širvio g. 38, Zarasai
 • Žirgų g. 8A, Dusetos

Kaip išmesti aliejų?

Plastikinėse talpose – tuščiame naujo aliejaus butelyje, švarioje pieno, acto ar kitoje plastikinėje talpoje, kurią paprastai išmetate, švariame plastikiniame butelyje ir kitoje, švarioje, nedužioje, sandarioje pakuotėje. Supilkite aliejų, sandariai uždarykite ir meskite aliejų į specialų konteinerį.

Koks aliejus gali būti metamas į šį konteinerį?

 • Naudotas kepimo aliejus (gali būti su nuosėdomis).
 • Pasibaigusio galiojimo aliejus.
 • Skonio savybes pakeitęs aliejus.
 • Neįprastą kvapą ir skonį turintis aliejus.
 • Aliejus nuo silkės, tuno, šprotų, saulėje džiovintų pomidorų, paprikų ir t.t.
 • Gyvūniniai riebalai.

Koks aliejus negali būti metamas į šį konteinerį?

 • Majonezas ir padažai.
 • Kosmetinis aliejus.
 • Sintetinės, mineralinės alyvos.
 • Kiti skysčiai.

Kam rūšiuoti panaudotą aliejų?

Aliejus, pilamas į namų kanalizaciją gali pakenkti vamzdžiams ir juos užkimšti. Iš 1 kilogramo panaudoto aliejaus galima pagaminti 1 kg BioDyzelino ir tokiu būdu sumažinti į aplinką išmrtamo anglies dvideginio taršą net 3 kilgramais.

Kada išvežamo aliejaus atliekos?

Šis specialus konteineris yra ir išmanus – susikaupus tam tikram aliejaus kiekiui, davikliai siunčia signalą už šių atliekų išvežimą atsakingai įmonei UAB „Biomotorai“ ir jie organizuoja atliekų išvežimą. Taip pat įmonė yra informuojama apie staigius temperatūrų šuolius, jei konteineris užsidegtų, todėl aliejų, kaip degę medžiagą į šį konteinerį išmesti yra saugu.

Kiek tai kainuos?

Aliejaus rūšiavimo, išvežimo ir konteinerių priežiūros kaina nėra įskaičiuojama į komunalinių paslaugų kainas – ši paslauga gyventojams yra visiškai nemokama. UAB „Biomotorai“, priduodami žaliavą biodyzelino gamybai, padengia priežiūros kaštus.

Nedideli kasdieniniai įpročiai – didelė įtaka mūsų aplinkai!

Zarasų rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Biomotorai“ informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite