ZARASŲ RAJONO MOKINIAI – LIETUVOS MOKINIŲ OLIMPIADŲ ŠALIES ETAPŲ PAJŪRYJE DALYVIAI

0
73

Šį savaitgalį Klaipėdoje ir Palangoje vyko trijų Lietuvos mokinių olimpiadų šalies etapai. Į visus juos pateko keturi mūsų rajono mokiniai.

Kadangi olimpiados vyko skirtingomis dienomis, o kelis kartus važiuoti į Klaipėdą yra toloka ir neekonomiška, sudėliojome programą, kad vienu šūviu nušautume du, tiksliau tris kiškius. O dar tiksliau – vienu važiavimu sudalyvautume trijose olimpiadose.

Kinijos filosofas Laodzi sakė: „Tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnio.“

Mūsų kelionė prasideda penktadienio vidurnaktį. Kelias iki Klaipėdos ilgas, spėsime ir pamiegoti.

Klaipėdos universitetas nuo 2017 m. organizuoja 5-8 klasių mokinių gamtos mokslų – biologijos olimpiadą, kuri palaipsniui peraugo į gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo – STEAM – olimpiadą.

Čia vyko Lietuvos 5-8 klasių mokinių STEAM (Gamtos mokslų – biologijos) olimpiada, kurioje dalyvavo Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos aštuntokė Goda Kasparavičiūtė su mokytoja Egle Magaznieks ir Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos penktokas Karolis Lašas su mokytoja Laima Mažiuliene.

Šios olimpiados metu mokinių užduotys ir klausimai apėmė platų integruotų mokslų spektrą: biologiją, ekologiją, gamtinę geografiją, chemiją, fiziką, inžineriją, matematiką, taip pat siejosi ir su bendramoksliniais dalykais – etnologija, sveika gyvensena, vartotojiška kultūra.

Kol mokiniai dirbo, mokytojai dalyvavo seminare apie dirbtinį intelektą ir kibernetinį saugumą. Laisvu metu visi turėjo galimybių susipažinti su Klaipėdos universiteto ir „Studlendo“ erdvėmis.  

Šią dieną vyko dar viena mokslo šventė – Klaipėdos universiteto metodinio STEAM centro atidarymas. 

Atidarymo svečiai turėjo galimybę apžiūrėti naujas laboratorijas, stebėti komandos parengtas veiklas. Čia veiks biologijos-chemijos, fizikos-inžinerijos, robotikos-IT ir specializuota jūrinė laboratorijos, FabLab skaitmeninė gamybos technologijų erdvė. Centre suburtos komandos padedami 7-12 klasių mokiniai galės vykdyti biologijos ir chemijos tiriamuosius darbus, gilintis į fizikos reiškinius, spręsti inžinerijos uždavinius, 3D spausdintuvu gaminti plastiko gaminius, valdyti robotus ir dronus, tirti žuvų gyvenseną, analizuoti su jūrine problematika susijusius mokslinius iššūkius ir kt. veiklas. Čia taip pat bus vykdomos STEAM dalykų kvalifikacijos tobulinimo programos pedagogams.

Tuo pat metu Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinė Emilija Šeikytė, su mokytoja Jurgita Navickiene, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje dalyvavo 30-osios Lietuvos mokinių dailės olimpiados šalies etape. Šių metų dailės olimpiados tema – „Laisvas kaip paukštis“ kvietė pamąstyti apie laisvę ir atsakomybę (asmeninę ir kolektyvinę), ekologiją, gamtosaugą, ateitį.

Mokinių darbo metu, mokytojai dalyvavo paskaitoje apie Klaipėdos krašto dailės istoriją, žymiausius dailininkus. Po to visi klausėsi koncerto, dalyvavo ekskursijoje po Klaipėdos senamiestį, lankėsi parodoje Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre.

Po sunkios dienos, pasibaigus olimpiadoms, kaipgi neaplankyti jūros! Vėjuotą ir rūkais apgaubtą dieną ji mus pasitiko garsiu ošimu ir putotomis bangomis. Pasivaikščiojome po molą, gėrėjomės gamtos didybe, o vėjas nunešė visas sunkias mintis.

Tuo metu, Palangos Vlado Jurgučio progimnazijoje vyko respublikinio anglų kalbos konkurso 9-10 klasių mokiniams šalies etapas.  Jame rajonui atstovavo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinys, dešimtokas Ivoris Krutov (ruošė mokytoja Aurelija Pledienė).    

Šis konkursas tęsėsi dvi dienas, tad tiek penktadienį, tiek šeštadienį vyko daug veiklų: užduoties raštu apie dirbtinį intelektą atlikimas, dalyvavimas komandinėje užduotyje Palangos mieste, komandinių užduočių pristatymo rengimas ir jo rezultatų pristatymas. Mokiniai ne tik bendravo, kūrė pristatymą, bet ir susipažino su Palangos kurorto lankytinomis vietomis, spėjo ir audringai jūrai pamojuoti. Antroji diena buvo skirta kalbėjimo užduočių atlikimui. Ivorio laukė monologas ir dialogas su paskirtu dalyviu.

Šio konkurso tikslas yra skatinti mokinių bendradarbiavimą naudojant tiek kalbinius, tiek kūrybinius gebėjimus, auginti mokinių pasitikėjimą savimi ir stiprinti jų motyvaciją mokytis savarankiškai.

O STEAM ir dailės olimpiadų dalyviai šią dieną išnaudojo pažintinėms veikloms ir ekskursijoms. Su keltu kėlėmės per Kuršių marias. Mūsų tikslas – Lietuvos Jūsų muziejus įsikūręs Klaipėdos Kopgalyje, šiauriausiame Kuršių nerijos taške. Pakeliui aplankome etnografinę pajūrio žvejo sodybą, apžiūrime senųjų žvejybos laivų aikštelę.

Ir štai mes Lietuvos jūrų muziejuje. Apie jo eksponatus, originalias erdves, įspūdingas vizualizacijas, mielus gyvūnus galima rašyti daug, bet, kaip sakoma, geriau patiems pamatyti.

Muziejuje tiek įdomių dalykų ir veiklų, jog gali čia užsibūti visą dieną, bet mes skubame į delfinariumą, kur vyks delfinų ir jūros liūtų pasirodymas. Esame sužavėti delfinų grožio ir nuostabių triukų, jūros liūtų meilumo, puikios programos. Tikiuosi, kad patirti įspūdžiai visiems suteikė puikių emocijų ir ilgam išliks prisiminimuose.

Kol puikiai pramogavome, Palangoje tęsėsi anglų kalbos konkursas. Jam pasibaigus atėjo metas visiems susitikti. Dar spėjame Palangoje pasivaikščioti Basanavičiaus gatve, pamoti nuo tilto banguojančiai jūrai – ir metas keliauti namo.

Ačiū mokytojoms Laimai Mažiulienei, Eglei Magaznieks, Jurgai Navickienei, kurios lydėjo mokinius.

Norime pasidžiaugti visais mūsų rajono mokiniais. Nors prizinių vietų nelaimėjo, bet olimpiadose sudalyvavo puikiai. Labai stengėsi ir parodė savo geriausius rezultatus. O užduotys visiems buvo ne iš lengvųjų, juk čia susirenka patys gabiausi šalies mokiniai. Dėkojame visiems mokiniams už jūsų pastangas, už tai, kad narsiai ištvėrė kelionės sunkumus ir už malonų bendravimą.

Ši kelionė, nors nelengva, bet labai prasminga, nes dalyvavimas olimpiadose yra didelis pasiekimas. Tai rodo norą mokytis, tobulėti ir siekti aukščiausių rezultatų. Mokiniai įrodė, kad yra smalsūs, motyvuoti ir pasiryžę siekti savo tikslų, gali iš kiekvienos patirties pasimokyti ir augti, kurti savo ateitį.

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite