ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ PASIRAŠĖ BENDRADARBIAVIMO SUTARTĮ SU VYTAUTO DIDŽIOJO UNIVERSITETU

1
112

2024 m. sausio 11 dieną Zarasų rajono savivaldybė, atstovaujama Zarasų rajono savivaldybės merės Nijolės Guobienės, ir Vytauto Didžiojo universitetas, atstovaujamas Vytauto Didžiojo universiteto rektoriaus, profesoriaus Juozo Augučio, pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Renginį pradėjo Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Sigita Keršienė. Ji sveikino visus susirinkusius šioje svarbioje švietimo bendruomenei šventėje. Ji pristatė visus dalyvius, Vytauto Didžiojo universiteto delegacijos narius ir supažindino su sutarties pasirašymo tikslais. Pristatė 2023 m. gruodžio 21 d. Zarasų rajono savivaldybės tarybos priimtą sprendimą, kuriuo pritariama Zarasų rajono savivaldybės ir Vytauto Didžiojo universiteto bendradarbiavimui siekiant abipusiškai naudingų tikslų kvalifikuotų pedagogų rengimo, užtikrinant pakankamą pedagogų poreikį Savivaldybės švietimo įstaigose, srityje.

Vytauto Didžiojo universiteto delegaciją sudarė:

Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis.

Universiteto Švietimo akademijos kanclerio pavaduotoja – doc. dr. Ilona Tandzegolskienė.

Universiteto Švietimo akademijos kanclerio pavaduotojas – humanitarinių mokslų daktaras Mindaugas Nefas.

Universiteto Švietimo akademijos vyriausiasis specialistas Povilas Urbšys.

 Pasirašant sutartį taip pat dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės vicemerė Aurelija Trimonytė, mero patarėjos Simona Matusevičiūtė ir Simona Burokaitė, visų Zarasų rajono švietimo įstaigų vadovai, Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus specialistai bei žiniasklaidos atstovai.

Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, sveikindama susirinkusius dalyvius, džiaugėsi, kad Zarasų rajono švietimo bendruomenė yra nusiteikusi augti ir įrodyti, kad mažieji rajonai yra labai svarbūs. Ši sutartis – siekis tobulėti švietimo įstaigų darbuotojams, vadovams ir, žinoma, mokiniams. Nijolė Guobienė pažymėjo, kad sutarties pasirašymu darbas nesibaigia, o tik prasideda – reikia dirbti ir naudotis suteiktomis galimybėmis augti ir tobulėti kartu su partneriais.

Vytauto Didžiojo universiteto rektorius, profesorius Juozas Augutis džiaugėsi turima galimybe bendradarbiauti. Sakė, kad sutarčių būna daug, tačiau svarbu, kad jos gyventų. „Dabar yra laikas, kai esame vieni kitiems reikalingi. Lietuva išgyvena didelę transformaciją dėl mokinių mažėjimo, todėl reikia susikoncentruoti į žmogų. Mūsų užduotis – matyti kiekvieną vaiką ir padėti jam pasiekti kuo daugiau“ – kalbėjo rektorius.

Po sutarties pasirašymo Sigita Keršienė pristatė Zarasų rajono švietimo situaciją – kuo galime pasidžiaugti, su kokiais iššūkiais susiduriama, kokia reali situacija yra dabar ir ko tikimasi ateityje. Vyko diskusija tarp Vytauto Didžiojo universiteto delegacijos ir Zarasų rajono švietimo įstaigų darbuotojų apie tai, kaip šis bendradarbiavimas galėtų padėti tiesiogiai mokiniams ir pedagogams. Rektorius pristatė efektyviausius bendradarbiavimo būdus, o universiteto Švietimo akademijos atstovai pristatė jau dabar esančias galimybes – būdus, kaip pakviesti atgal į rajoną dirbti šiuo metu studijuojančius pedagogiką studentus, galimybes pedagogų persikvalifikavimui ir švietimo vadybos magistrantūros studijas.

Norinčius daugiau sužinoti apie VDU Švietimo akademiją, kviečiame pamėgti jų Facebook paskyrą.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

1 KOMENTARAS

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite