ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE PRADEDA VEIKTI NAUJAS PAGALBOS SENJORAMS Į NAMUS TEIKĖJAS – „SENJORO“ PROGRAMA

0
70

Asmenims ar šeimoms, kuriems sudėtinga savarankiškai pasirūpinti savimi ir dalyvauti visuomenės gyvenime, yra teikiamos socialinės paslaugos. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) primena, kokios socialinės paslaugos priklauso senyvo amžiaus žmonėms ir kur kreiptis, norint jas gauti.

„Kasmet auga integruotų globos, priežiūros ir slaugos paslaugų poreikis vyresnio amžiaus gyventojams. Siekiame atliepti individualius vyresnių žmonių poreikius, nesvarbu kur jie begyventų – mieste, rajono centre ar kaime, ar kur norėtų gauti paslaugas – savo namuose, dienos centre ar įstaigose su apgyvendinimu. Svarbiausia, kad sunkumus patiriantys gyventojai nedvejotų kreiptis, o savivaldybių teikiamos paslaugos pasiektų ir būtų kuo arčiau tų, kuriems pagalba labiausiai reikalinga“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Nacionalinio socialinės integracijos instituto „Senjoro“ programa teiks pagalbos į namus paslaugas visoje Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje. Teikdama paslaugas, „Senjoro“ programa vadovaujasi aštuonių pozityvios senatvės žingsnių metodika, kuria siekiama ne tik bazinių poreikių užtikrinimo, tačiau daug dėmesio skiriama ir asmens emocinei sveikatai, savirealizacijos poreikiams, turiningam laisvalaikiui bei socialinių ryšių puoselėjimui. Pagalbos į namus paslaugos padeda užtikrinti galimybę vyresnio amžiaus asmenims arba žmonėms su negalia ilgiau savarankiškai gyventi savo namuose.

Asmenims ar šeimoms, kuriems sudėtinga savarankiškai pasirūpinti savimi ir dalyvauti visuomenės gyvenime, yra teikiamos socialinės paslaugos. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) primena, kokios socialinės paslaugos priklauso senyvo amžiaus žmonėms ir kur kreiptis, norint jas gauti.

Kai asmens (šeimos) vidutinės pajamos per mėnesį yra mažesnės už dvigubą Valstybės remiamų pajamų dydį (toliau – VRP), pagalbos į namus paslaugos teikiamos nemokamai. Jei pajamos per mėnesį yra didesnės už dvigubą VRP dydį, asmuo turės sumokėti dalį paslaugų kainos.

„Senjoro“ programa šiuo metu veikia 23 Lietuvos savivaldybėse ir teikia pagalbos namuose bei dienos socialinės globos paslaugas jau daugiau nei 1300 vyresnio amžiaus asmenims.

„Senjoro” programa yra už inovatyvias paslaugas, todėl jų socialinio darbuotojo padėjėjai naudojasi unikalia „SenjoroGO“ mobiliąja programėle, kuri padeda užtikrinti paslaugų senjorams į namus sklandumą, patogumą bei skaidrumą. Joje yra laikmatis, fiksuojantis senjorų lankymo trukmę ir atliktus darbus, taip pat GPS funkcija, dėl kurios paslaugų laikas pradeda skaičiuotis tik darbuotojui atvykus į senjoro namus.

Asmenys savarankiškai arba artimieji namuose prižiūrintys senyvo amžiaus artimuosius, dėl „Senjoro“ programos paslaugų gali kreiptis į Zarasų rajono socialinių paslaugų centro socialinio darbo organizatorius seniūnijose pagal faktinę gyvenamąją vietą:

Socialinio darbo organizatorė Zarasų mieste – Vasilisa Rybakova, tel. +370 671 30761, el. p. vasilisa.rybakova@zarasuspc.lt.

Socialinio darbo organizatorė Zarasų seniūnijoje – Violeta Šarkaitė, tel. +370 671 30802, el. p. violeta.sarkaite@zarasai.lt.

Socialinio darbo organizatorė Turmanto seniūnijoje – Svetlana Šileikienė, tel. +370 671 31069, el. p. svetlana.sileikiene@zarasuspc.lt.

Socialinio darbo organizatorė Salako seniūnijoje – Neringa Šimkūnienė, tel. +370 61590473, el. p. soc.salakas@zarasai.lt.

Socialinio darbo organizatorė Degučių seniūnijoje – Neringa Šinkūnienė, tel. +370 61590473, el. p. soc.deguciai@zarasai.lt.

Socialinio darbo organizatorė Antalieptės seniūnijoje – Virginija Mazūrienė, tel. + 370 67665375, el. p. viigaster@gmail.com.

Socialinio darbo organizatorė Dusetų seniūnijoje – Virginija Mazūrienė, tel. + 370 67665375, el .p. viigaster@gmail.com.

Socialinio darbo organizatorė Antazavės seniūnijoje –Aldona Sadelskienė, tel. +370 61227921, soc.antazave@zarasai.lt.

Socialinio darbo organizatorė Imbrado seniūnijoje – Nelia Valentanavičienė, tel. +370 678 38296, el. p. soc.imbradas@zarasai.lt.

Socialinio darbo organizatorė Suvieko seniūnijoje – Nijolė Plučienė, tel. +370 686 79306, el. p. soc.suviekas@zarasai.lt.

Turint papildomų klausimų apie „Senjoro“ teikiamas paslaugas, kviečiame kreiptis tel. +370 600 83709 arba el. paštu zarasai@senjoro.lt. Taip pat daugiau informacijos galima rasti www.senjoro.lt arba Facebook puslapyje Senjoro.

Daugiau informacijos apie socialines paslaugas ir išmokas:

www.kasmanpriklauso.lt

Viešosios įstaigos „Nacionalinis socialinės integracijos instituto“ ir Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite