ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS DELEGACIJA IR ZARASŲ RAJONO VERSLO ATSTOVAI LANKĖSI ČEKIJOS RESPUBLIKOJE

9
136

2024 m. gegužės 30 d. – birželio 1 d. Zarasų rajono savivaldybės delegacija ir Zarasų rajono verslo atstovai lankėsi Čekijoje su misija užmegzti draugiškus bendradarbiavimo ryšius su Čekijos Respublikos ambasada bei vietiniais verslininkais.

Zarasų delegaciją sudarė šie asmenys:

 • Nijolė Guobienė, Zarasų rajono savivaldybės merė.
 • Simona Burokaitė, Zarasų rajono savivaldybės mero patarėja,
 • Ramunė Šileikienė, Zarasų rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir plėtros skyriaus vedėja,
 • Roberta Kardonienė – įmonės „Kardonų ūkis“ atstovė,
 • Dalia Vaitukaitienė – įmonės „Medūkis“ atstovė,
 • Marija Kuzmaitė – restorano „Serpent“ atstovė.

Vizitas prasidėjo nuo viešnagės Prahoje, susipažinimu su Lietuvos Respublikos ambasados darbuotojais per oficialius pietus, ragaujant tradicinius čekiškus valgius.

Gegužės 31 dieną Zarasų rajono delegacija vyko į Slavkov (Austerlitz), kur vyko oficialus Zarasų rajono savivaldybės merės Nijolės Guobienės bei Slatkov miesto mero susitikimas. Miesto rotušėje merai aptarė galimą miestų partnerystę, perspektyvias bendradarbiavimo sritis, turizmo, mokyklų, kultūros, sporto, laisvalaikio organizacijų partnerystes ir mainų iniciatyvas. Merai taip pat kalbėjosi apie miestų ir rajonų valdymo patirtis ir iššūkius, dalinosi gerąja patirtimi ir idėjomis apie ekonominį bendradarbiavimą bei bendrus investicijų ir plėtros projektus.

Po pažinties ir diskusijos, delegacijos dalyviai galėjo apžiūrėti miestą bei jo infrastruktūrą, kuriame yra įrengtas lengvosios atletikos stadionas, golfo aikštynas, baseinas, visuomeniniai ir kultūriniai objektai.

Verslo atstovams įdomiausia buvo aplankyti vietinius verslus, susipažinti su verslą kuriančiais gyventojais bei išgirsti su kokiais iššūkiais ir laimėjimais susiduria čekai. Pirmas apsilankymas vyko „Morovijos Toskanoje“ Stražovice ekologiniame ūkyje ir statomame viešbutyje „DCM“, kur dygsta vietoje senų ir apleistų sovietinių fermų griuvėsių. Viešbučio valdytojų vizija – sukurti ekologinio turizmo principais paremtą poilsio kompleksą ir tvarios gyvulininkystės ūkį vienoje vaizdingiausių Čekijos vietovių – „Moravijos Toskanoje“.

Vėliau vizitas įvyko Kyjov mieste esančioje farmacijos ir natūralios kosmetikos įmonėje „Dacom“, kuri gamina kolageną, maisto papildus, natūralią kosmetiką, aliejus, žolelių tinktūras, pakuotes vaistams ir kitus produktus.

Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė džiaugėsi mūsų aktyviais verslininkais, kartu vykusiais į Čekijos Respubliką ir tuo, kad galėjo kartu apžiūrėti verslus, pasisemti idėjų Zarasų kraštui.

Tolimesnis žingsnis bendradarbiavimo link – pakviesti degaciją iš Čekijos Respublikos viziti Zarasuose, susipažintų su mūsų kraštu, infrastruktūra, verslininkais, kultūros atstovais ir kitais jiems įdomiais žmonėmis.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

9 KOMENTARAI

 1. ,,Miesto rotušėje merai aptarė galimą miestų partnerystę, perspektyvias bendradarbiavimo sritis, turizmo, mokyklų, kultūros, sporto, laisvalaikio organizacijų partnerystes ir mainų iniciatyvas. Merai taip pat kalbėjosi apie miestų ir rajonų valdymo patirtis ir iššūkius, dalinosi gerąja patirtimi ir idėjomis…. ,,. Kai paskaitai tokius feikinius straipsnius – tik juokas pro ašaras. Kokia gera patirtimi gali pasidalinti mūsų merė? Kaip durninti savo liaudį? Kalbėti apie turizmą? Nuvažiavo merė ir ,,pasipylė,, turistai į mūsų ,,gražiai žydinti ir prižiūrėtą miestą,,. Suprantame, kas verslo atstovams tikrai verta pažiūrėti ką naujo galima pritaikyti pas mus, bet merė….! Ar čia eilinis malonumas už valdiškus pinigus?

 2. Jau antri metai, kai merė visur dalijasi „gera patirtimi”. Ragauti patiekalus tai nėra darbas. Buvęs ministras Nenartovičius irgi ragavo kotletą ir kilo toks skandalas. Šiandien Zarasuose vyriokai ir močiutės kalbėjo sekmadienį balsuosime už lenkų akciją ir Nenartovičių asmeniškai, nes jis tik kotletą suvalgė, o visi pažįstami sąraše veikėjai korupcijos skandaluose skęsta. Aišku, niekam nepakils ranka balsuoti už Guobienės bendrapartiečius, kurie taip nusiaubė LIETUVĄ. Čia mano nuomonė, jeigu reikia tai neatlyginta politinė reklama.

 3. Čekijoje merė dalijosi idėjomis, o tokį lėkštą parengė ataskaitą, kokios per trisdešimt metų nebuvo. Jokios idėjos, jokios minties. Kodėl merė idėjas veža į Čekiją, o nedalijasi Zarasuose. Autobusas jos laikais į Klaipėdą nustojo važiuoti, žmonės į Palangą vasarą negali nuvažiuoti, o ji čia apie kurortines pramogas kalba. Bet ne merė kalta, patys zarasiškiai. Ką jie Guobių nepažįsta. Jeigu vaikai nežino, tai nors tėvai apie juos papasakotų.

 4. Gal dabar vietoj panaikinto autobusų maršruto Zarasai – Klaipėda turėsime tiesioginę autobusų liniją Zarasai – Česke Budejovicai, žymaus čekų kareivio Šveiko pramintais partizaninias takais?

 5. Apie tai, kad per rinkimus į Seimą balsuoti už liberalus TIKRAI nekyla mintis. Ir kaip matom užtenka kelių žmonių Zarasuose, kad nuskambėtume per visą Lietuvą ir tai sugadintų liberalų reitingus.

 6. O kas tą Guobienę išrinko? Kiek visų Zarasuose klausiu, tai mikrorajone ir Birutės g. niekas už ją nebalsavo. Kažkokia varlių keliauninkų partija, kaip dar patarėjos Simonos Kornelijos Matusevičiūtės-Čepulės į šitą kelionę nepaėmė, nes ta tai irgi mėgsta nemokamai pakeliauti.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite