ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS ĮGYVENDINO DVIMETĮ PROJEKTĄ JAUNIMUI „ATRASK GALIMYBES ZARASUOSE“ 2022–2023 M.

0
49

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras, kuris jau virš 5 metų vysto Zarasų atviro jaunimo centro (toliau – ZAJC) veiklas, ne tik įgyvendino dvimetį projektą jaunimui ,,Atrask galimybes Zarasuose“, bet ir užsitikrino projekto tęstinumą 2024–2025 m. periodui.

Visi šie tęstiniai projektai skirti vystyti Zarasų atviro jaunimo centro veiklą ir teikti jame besilankančiam jaunimui kokybiškas užimtumo paslaugas.

ZAJC yra Zarasų kultūros centro struktūrinis padalinys. Zarasų atvirame jaunimo centre vykdomos veiklos skirtos Zarasų jaunimui nuo 14 iki 29 m. Projekto „Atrask galimybes Zarasuose“ tikslas – vykdyti darbą su jaunimu, siekiant sudaryti galimybes užsiimti prasminga veikla ir saugiai leisti laisvalaikį saviraiškos erdvės nerandantiems jauniems žmonėms bei palengvinti jų integraciją į gyvenamąją aplinką.

Zarasų atvirame jaunimo centre per šį periodą sukurta daug patrauklių erdvių jaunimui užimti: žaidimų zona, kurioje yra daug kompiuterinių bei stalo žaidimų – biliardo, teniso, oro ritulio, stalo futbolo stalų bei kt. ZAJC patalpose įrengta jaunimo virtuvėlės zona, kurioje galima pasigaminti užkandį ar arbatos/kavos, taip pat yra muzikos kambarys, kuriame galima išmokti groti norimu instrumentu. Į Atvirą jaunimo centrą pritraukiame vis daugiau jaunuolių juos sudominančiais renginiais, jaunimo iniciatyvomis arba tiesiog buvimu kartu su bendraamžiais, kurių kiekvienais metais yra vis daugiau ir veiklos tampa vis įdomesnės.

Zarasų atvirame jaunimo centre buvo ir toliau bus teikiamos psichologo konsultacijos, tuo pačiu bus siekiama kurti neįpareigojančią bendravimo aplinką, kad ZAJC esantis jaunimas psichologinę pagalbą priimtų kaip iš draugo, o ne iš specialisto. Jaunimo darbuotojai nuolat teikia individualias ir grupines konsultacijas. Nuolatos atliekamos situacijos analizės leidžia identifikuoti jaunimui aktualias mokymų temas. Mokymų metu jiems suteikiamos pageidaujamos kompetencijos, mokymų temos ir lektoriai atrenkami atsižvelgiant į jaunimo lūkesčius ir poreikius. Temos ir lūkesčiai identifikuoti vykdant apklausas ir individualias konsultacijas. Bus didinami jaunimo verslumo įgūdžiai siekiant jauniems žmonėms suteikti kompetencijas, sėkmingai organizuoti ir valdyti procesus, kurie turi įtakos jų tolimesniam gyvenimui ar būsimam verslui. Nuolat organizuojami informaciniai seminarai su skirtingomis institucijomis ir įstaigomis, stiprinamas bendravimas bei bendradarbiavimas su kitais Lietuvoje esančiais jaunimo centrais ir erdvėmis.

Didelį dėmesį skiriamas ne tik Zarasų miesto, bet ir aplinkinių seniūnijų jaunimui, todėl buvo organizuojama pavėžėjimo paslauga nutolusių seniūnijų jaunimui į ZAJC organizuojamas veiklas, mokymus, seminarus ir kitus įdomius užsiėmimus.

ZAJC galima nuveikti labai daug linksmų ir naudingų dalykų. Labai laukiame visų ir esame dėkingi visiems, kurie prisideda prie kokybiškos veiklos jaunimui vystymo, prie bendrų renginių ir projektų organizavimo!

Projektas „Atrask galimybes Zarasuose“ finansuojamas Jaunimo reikalų agentūros, kuri skyrė maksimalią sumą šiam projektui – 20000,00 Eur, ir Zarasų rajono savivaldybei, kuri prisidėjo 3457,00 Eur prie šio projekto įgyvendinimo.

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro

Zarasų struktūrinio padalinio Zarasų atviro jaunimo centro informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite