ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS MERO NIKOLAJAUS GUSEVO PAREIŠKIMAS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2022-03-04 POSĖDYJE

0
29
mfoto w105

Sunku susitaikyti su ta mintimi, kad karas grįžo į Europą ir šalia mūsų pakvipo aitriais karo dūmais. Sudėtinga ir labai skaudu suvokti, tačiau nenuginčijamas faktas – Rusijos ir Baltarusijos režimai naudoja agresiją prieš taikią šalį Ukrainą ir jos taikius žmones. Žūsta vaikai, jaunuoliai ir garbaus amžiaus žmonės.

Tai yra smerktina. Kaip Zarasų rajono savivaldybės meras, dar praėjusį penktadienį inicijavau bendradarbiavimo sutarčių nutraukimą su mūsų partneriais iš agresiją vykdančių valstybių. Nematau galimybių plėtoti projektų ir kultūrinių mainų su atstovais iš šių šalių miestų, administracinių darinių, kol nėra grįžtama į taikos kelią, nepasmerktas karas ir jo sukėlėjai ir tinkamai neįvertinta ir neatlyginta žala, kurią dabar patiria už savo ir mūsų laisvę kovojanti Ukraina.

Pastarųjų dienų įvykiai susiję su Ukraina nepalieka abejingų dėl šios nelaimės. Suliepsnojusios karo liepsnos kelia grėsmę ne tik Ukrainai, bet ir visai Europai ir pasauliui. Mes privalome padėti karo siaubą išgyvenantiems žmonėms. Asmeniškai kasdien šnekuosi telefonu su mūsų partneriais iš Ukrainos Čemerovecko rajono tarybos, deriname, kokią pagalbą gali suteikti zarasiškiai. Šiandien teiksime savivaldybės tarybai siūlymą dėl finansinės paramos skyrimo šiam rajonui – partneriui, patekusiam į karo zoną. Mes darome viską, kad kuo efektyviau ir tinkamiau būtų reaguojama į esamą situacija. Yra parengtos patalpos karo pabėgėlių priėmimui, kitų būtinų sąlygų suteikimui. Rajone yra renkama labdara, taip pat atidaryta specialioji paramos sąskaita. Pasirengę suteikti ir kitą reikalingą pagalbą ukrainiečiams.

Daugiau kaip prieš tris dešimtmečius Lietuva apgynė savo laisvę, todėl mes labai gerai žinome jos vertę. Žinome, ką reiškia, kai tėvynė ir artimi žmonės susiduria su jokių vertybių nepripažįstančiu režimu ir agresija. Esame įsitikinę, kad kiekvienos valstybės žmonės turi teisę gyventi laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje.

Negalima visiškai nusigręžti nuo kariaujančių šalių. Juk yra ir kita medalio pusė. Ten gyvena režimo pavergtos tautos, veikia silpna ir išblaškyta opozicija režimui. Dabar šie judėjimai stiprėja ir jie kyla prieš šį barbarišką karą pačioje Rusijoje ir Baltarusijoje. Aktyvistai stoja ne tik prieš karą, bet ir prieš patį režimą. Į protestus įsitraukia tose šalyse gyvenantys rusai ir baltarusiai, kitų tautų žmonės, gyvenantys tose šalyse.

Neramina situacija ir mūsų rajone. Gali kilti nesutarimai, diskriminacinės bangos tarp mūsų krašte gyvenančių tautų. Tokius procesus, kai kurie neatsakingi politikai, specialiai bando kurstyti. Reikia pažymėti, kad savo radikalių, diskriminacinių požiūrių neslepia kai kurie mūsų tarybos opozicijos atstovai. Pasinaudodami šia situacija, jie siekia pigaus populiarumo. Kažkas galvoja ir rūpinasi nelaimės ištiktais žmonėmis, o kažkas tuo metu kelia savo politinius reitingus. Tai yra nedora ir nesąžininga.

Kreipiuosi į opozicijos atstovus taryboje. Gerbiami tarybos nariai, nereikia mūsų raginti nutraukti bendradarbiavimo sutartis su partneriais iš Rusijos, Baltarusijos. Tarybos sprendimo projektai nutraukti sutartis buvo parengti jau praėjusį penktadienį. Kai savo iniciatyva ketinimus paviešinome – opozicija pabudo su savo pareiškimais socialiniuose tinkluose. Primenu opozicijai, kad kiekvienas tarybos narys turi iniciatyvos teisę teikti savo sprendimo projektus, aktyviai reaguoti į situaciją ir raginu opoziciją pagaliau pradėti ja naudotis. Kadangi sprendimo projektų nebuvo pateikta.

Visų rajono gyventojų prašau – palaikykime Ukrainą. Mums šiuo metu kaip niekada reikalinga vienybė ir susitelkimas. Šios paramos metu kariaujančiai šaliai pagalbą suteikime nekeldami rajone „purvo vonių“, nemedžiodami raganų, neužgauliodami žmonių. Būkime ištikimi Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir prisiminkite, kad laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją, nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite