ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS PARAMA UKRAINAI

9
272

Šių metų sausio 19 d. į Čemerivcių savivaldybę, Ukrainoje, buvo pristatyta Zarasų savivaldybės parama – greitosios pagalbos automobilis ir keleivinis 17 vietų mokyklinis autobusas.

Čemerivcių savivaldybės ir Zarasų savivaldybės draugystė 2018 metais  prasidėjo nuo keitimosi patirtimi, kultūros, meno, edukacijų dalinimosi, o prasidėjus karui Zarasų rajono savivaldybė stengiasi paremti ir palaikyti Ukrainą ir jos žmones.

Sausio 19 dieną vyko susitikimas su Čemerivcių savivaldybės bendruomene, kuriame  dalyvavo kariškiai, saugumo pajėgų atstovai, savanoriai, Čemerivcių savivaldybės tarybos nariai, veteranai, įstaigų ir organizacijų vadovai, pedagogai, seniūnai, visuomenės veikėjai, Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Stankevičius. Oficialus susitikimas prasidėjo Lietuvos ir Ukrainos himnais.

Čemerivcių savivaldos vadovas Oleksandras Sobanis, kreipdamasis į svečius, pabrėžė, kad „ukrainiečiai šiandien renkasi savo, savo vaikų ir šalies ateitį už labai didelę kainą. O tokiais sunkiais laikais užsienio partnerių ir draugų palaikymas yra svarbus, nes tai prideda pasitikėjimo mūsų pergale“. Savo kalboje Oleksandras Volodymyrovyčius apibendrino praėjusių metų Čemerivcių bendruomenės savanorišką veiklą, daugiausiai dėmesio skirdamas pagalbai kariniams daliniams aprūpinti technika, taktine technika ir amunicija, karių gyvenimo sąlygų sutvarkymui, nuolatiniam aprūpinimui maistu. Savivaldos vadovas dėkojo visiems susirinkusiems, kiekvienam bendruomenės gyventojui už savanorišką darbą, už kiekvieno indėlį siekiant pergalės. Atsidėkodamas Oleksandras Sobanis Kęstučiui Stankevičiui įteikė apdovanojimą „Už savanorystę“ ir simbolinę dovaną – Ukrainos-Lietuvos vėliavą.

Zarasų savivaldybės tarybos narys Kęstutis Stankevičius savo kalboje pabrėžė draugiškų santykių plėtrą ir tolesnę paramą Čemerivcių bendruomenei, Ukrainai ir Ukrainos kariuomenei, ginančiai visų Europos valstybių ateitį.

Susirinkusiesiems kalbėjęs Ukrainos ginkluotųjų pajėgų brigados generolas, Čemerivcių garbės pilietis Olegas Nečajevas padėkojo Čemerivcių savivaldybei ir Čemerivcių gyventojams už nuolatinę pagalbą vykdant kovines užduotis bei Lietuvos žmonėms už paramą didinant mūsų valstybės gynybinį pajėgumą. Oficialiame posėdyje dalyvavęs pulkininkas Olegas Poberežniukas, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų paramos pajėgų vadovybės karinio dalinio A7147 vadas, padėkojo Lietuvos Respublikos Zarasų savivaldybei už šiuo metu disponuojamus automobilius, įteikė dalinio vėliavą ir padėkojo Čemerivcių bendruomenės gyventojams už nuolatinę paramą kariniams daliniams. Tarp karininkų taip pat buvo Vitalijus Sviderskis – Pirmojo pasienio būrio pasienio komendantūros greitojo reagavimo ugnies palaikymo komendantas, su kuriuo glaudžiai bendradarbiauja Čemerivcių savanoriai.

Pasibaigus oficialiam Lietuvos delegacijos priėmimui visi renginio dalyviai padėjo gėlių prie paminklo žuvusiems kovoje už Ukrainos nepriklausomybę ir pagerbė žuvusių Čemerivcių bendruomenės sūnų atminimą Šlovės parke.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

9 KOMENTARAI

  1. Rajono tarybos nariai geriau investuotų ir pasirūpintų normaliomis,saugiomis priedangomis savo gyventojams pavojaus metu, o ne visas turimas lėšas išvežtų į Ukrainą. Ukraina turi savo valdžią,kuri privalo pasirūpinti savo gyventojais.
    Dabar paskelbtos priedangos – tai pasijuokimas iš gyventojų!!!

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite