ZARASUOSE ATIDARYTAS NAUJAS SVEIKATINGUMO TAKAS PADĖS PAJUSTI RYŠĮ SU GAMTA

2
196

Praėjusį savaitgalį Zarasuose vyko aplinkosaugos festivalis „Darom prie ežerų Zarasuose“. Renginio organizatoriai „Darom kartu su SDG“ pristatė sveikatingumo taką bei prikėlė legendomis apipintą Liepų salą naujam gyvenimui.

Birželio 14 d. į Zarasų ežero Didžiąją salą susirinko tvarumui neabejingi gyventojai. Pirmą kartą surengtas „Darom prie ežerų Zarasuose“ festivalis siūlė įvairias pramogas ir aplinkosaugines iniciatyvas.

„Jau ketverius metus paskutinį vasaros savaitgalį organizuojame festivalį „Darom prie jūros“. Norėjosi, kad panašiu renginiu galėtų džiaugtis ir Rytų Lietuvos gyventojai, todėl atkreipėme dėmesį į Zarasus. Tai yra vienas gražiausių Lietuvos kampelių, kurį norisi išsaugoti ateities kartoms, – sakė aplinkosaugos iniciatyvų organizacijos „Mes darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Glušokas.

Sveikatingumo takas – dovana miestui

„Darom prie ežerų Zarasuose“ festivalio generalinis rėmėjas šiais metais buvo Uždaroji akcinė bendrovė „SDG“. Pasak įmonės generalinio direktoriaus Eduardo Jaso, siekis buvo miestui padovanoti ne tik šventę, bet ir sveikatinimo pramogą, kuria miesto gyventojai ir svečiai galėtų džiaugtis kiekvieną dieną.

„Mūsų  darbuotojai didžiavosi, kad ši prasminga veikla tradiciniame SDG vasaros sąskrydyje turi išliekamąją vertę ir džiaugėsi, kad vėliau, atvažiavę į Zarasus su šeimomis, galės kartu pasimėgauti Didžiojoje Zaraso ežero saloje sukurtu Sveikatingumo taku“ – savo mintimis dalijosi Eduardas Jasas. 

Tako idėjos autorius Vladas Sakalauskas pabrėžė, kad maršrutas buvo sukurtas atsižvelgiant į būtent šios vietos gamtinį unikalumą.

„Sveikatingumo takas įrengtas šiaurinėje didžiosios Zaraso ežero salos dalyje. Kartu sutvarkėme tako teritoriją ir 500 metrų ilgio atkarpoje įrengėme 11 stotelių, kuriose kviečiame tyrinėti gamtą. Pavyzdžiui „salos garsų tinklas“ padės išgirsti visus salos garsus, „apmąstymų gultuose“ galėsite nuraminti mintis, o „pojūčių miškelyje“ atrasti skirtingus gamtos raštus“, – sakė V. Sakalauskas.

Tako atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir pati jį išbandė Zarasų rajono merė Nijolė Guobienė.

Liepų salos prikėlimas

Kol vyko sveikatingumo tako įrengimas, kita dalis festivalio dalyvių plaustu kėlėsi į vietinių gyventojų legendomis apipintą Liepų salą. Keturios dešimtys SDG įmonės darbuotojų per tris valandas pavertė apleistą salą jaukiu gamtos kampeliu.

„Vietiniai gyventojai papasakojo, kad Zaraso ežere esanti Liepų sala daugybę metų buvo užmiršta, tačiau pastaruoju metu vis daugiau žmonių pradėjo joje lankytis. Su savivaldybės pagalba, žengėme pirmuosius žingsnius, kad sala taptų jaukesnė ir gražesnė visiems“, – teigė E. Glušokas.

Festivaliai orientuoti į praktines veiklas

Pasak festivalio organizatorių, Lietuvoje pastebimas nuolatinis ekologijos ir gamtos išsaugojimo diskusijų festivalių augimas. Tačiau, nepaisant įdomių ir naudingų diskusijų, realių veiksmų gamtos apsaugos srityje daroma nepakankamai, o kalbos dažnai nesulaukia praktinio įgyvendinimo.

„Visada stengiamės orientuotis į praktines aplinkosaugos veiklas. Mūsų festivalių dalyviai jau žino, jog atvykus reiks imti darbines pirštines ir savomis rankomis prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Žinoma, po gerų darbų, visada kviečiame ir į pramoginę dalį – koncertus, siūlome įvairias pramogas“, – pasakojo E. Glušokas.

Po šio festivalio tvarkymosi dalies, Zarasų gyventojai ir svečiai mėgavosi Baltojo Kiro ir G&G Sindikato koncertais. Jie taip pat turėjo galimybę susipažinti su „Darom kartu su SDG“ iniciatyvų platforma, atsiimti nemokamą tabakinę ir laimėti įvairių prizų. Vakarą dalyviai užbaigė mušdami būgnus, o drąsiausieji išbandė ėjimą per karštas žarijas.

Pavyzdys kitoms įmonėms

Generalinis festivalio rėmėjas Uždaroji akcinė bendrovė SDG, bendradarbiaudamas su VšĮ „Mes darom“, siekia įkvėpti kitas įmones savo pavyzdžiu, kaip mažais žingsneliais galima pasiekti didelių rezultatų.

„Tvarus verslas mums asocijuojasi su skaidrumu, ilgaamžiškumu, bendryste ir visko, kas gyva, saugojimu. Esame orientuoti į savo darbuotojus, klientus, bendruomenes ir aplinką, kuri mus supa, bei jos saugojimą ir puoselėjimą. Tam, kad darytume didelius darbus, ne visada reikia didelių investicijų – svarbiausia idėja, noras ją įgyvendinti ir pastangos“, – teigė E. Jasas.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

2 KOMENTARAI

  1. Sveikatingumo takas gal ir smagus, bet informaciniuose stendukuose yra gramatinių ir rašybos klaidų. Pažymėtina, kad be harmonijos su gimtąja kalba, nebus harmonijos ir su gamta bei pačiu savimi.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite