ZARASUOSE DURIS ATVĖRĖ NAUJA MOTERŲ KŪRYBOS ERDVĖ – GALERIJA „ROŽĖS IR LELIJOS“

0
359
2

„Kai svajoja vienas – tai pasilieka svajone, kai svajoja keliese – tai naujos realybės pradžia“. Nebepamenu, kieno šie žodžiai, bet jie labai gražiai atspindėjo naujos meno galerijos Zarasuose, pavadintos „Rožės ir lelijos“, atidarymo akimirkas.

Per Žolinę, Zarasų miesto šventę, naujai įrengto pasažo vienoje iš patalpų duris atvėrė kūrybingų moterų išpildyta svajonė – meno kūrinių galerija-dirbtuvės.

Idėjos brandintoja ir įkvėpėja Irma Gineikienė per porą metų subūrė kuriančias moteris – profesionalias dailininkes ir mėgėjas, kurias vienija meilė grožiui, etninės kultūros tradicijoms, sakralinei dailei, noras kurti ir dalintis savo įgūdžiais bei talentais su kitomis.

Kartu su bendramintėmis subrandinta svajonė, porą metų Vajasiškyje vykusios kūrybinės stovyklos, keletas projektų ieškant paramos, krūvos dokumentų, Zarasų savivaldybės administracijos išnuomotos jaukios patalpos, draugų sudovanoti baldai, kelios nemiegotos paskutinės naktys pinant vainikus ir kabinant kūrinius – ir galerija atvėrė duris lankytojams.

Iškilmėms pradžią davė Dovilės Vitkevičiūtės atliekama daina. Irmai Gineikienei trumpai pristačius kelią nuo svajonės iki jos įsikūnijimo, skambant sutartinėms, Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolės Guobienė iškilmingai perkirpo juostelę. Sveikinimo žodyje merė pasidžiaugė, kad Zarasų rajone šiuo metu jaučiame stiprią kūrybinę moterų galią, kuri duos puikių vaisių ir priimant sprendimus bei imantis inovacijų savivaldoje. Naują moterų iniciatyvą pasveikino Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja kultūrai Daiva Šukštulienė. Sulaukta kolegų, kaimynystėje įsikūrusių prekybininkų, draugų menininkų, bendruomenių atstovų, giminaičių sveikinimų. Skambant dainoms į galerijos vidų ėmė plūsti lankytojai…

Šiuo metu „Rožių ir lelijų“ galerijoje eksponuojami ir parduodami vasaros plenere sukurti darbai ir jų atspaudai ant drobės, unikalių rankinių, krepšių, aromatinių levandų pagalvėlių. Galerijoje apsigyveno Jurgos Navickienės interjero lėlės ir iš Zarasų kilusios Virginijos Knowles „žvėrynas“ – unikalūs iš vilnos siūti gyvūnai, Kristinos Ballouard mozaikos, Ramunės Sladkevičiūtės-Dainienės tapybos ir keramikos darbai, Gintarės Laurikėnienės ir Vilijos Visockienės atvirukai, knygos, žolelių arbatos ir kt.

Užsukę lankytojai džiaugėsi – šalimais aplankėme Saukų galeriją, kur matėme žmogaus vidų, o čia atgaivą randa siela. Nuostabu, kad Zarasai turtingi meno parodomis įvairaus skonio ir stiliaus mylėtojams. Tikrai ežerų ir gamtos grožis įkvepia žmogų kurti, o bendrystė ir palaikymas sudaro puikias sąlygas tai realizuoti.

„Rožių ir lelijų“ galerija dirba kasdien nuo 13 iki 18 val., išskyrus pirmadienius.

Daugiau informacijos apie galerijos menininkes ir artimiausias veiklas rasite FB paskyroje „Rožės ir lelijos“, https://www.facebook.com/profile.php?id=61550523507916

Gintarė Laurikėnienė
Indrė Klimkaitė

3

4

5a

6

7

DSC 0762

DSC 0764

DSC 0774 2

DSC 0777

DSC 0779

DSC 0780 2

DSC 0781

DSC 0784 2

DSC 0787

DSC 0803 2

DSC 0805 2

DSC 0808

DSC 0811 2

DSC 0842

DSC 0850

DSC 0851

DSC 0883

DSC 0907

DSC 0911

DSC 0917

DSC 0925

DSC 0928

DSC 0933

DSC 0936

DSC 0944

DSC 0946

DSC 0964

DSC 0984

DSC 0989

DSC 1000

DSC 1020

DSC 1040

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite