ZARASUOSE LANKĖSI NATO ATSTOVŲ DELEGACIJA

0
19
mid news zrs 467 n12

Praėjusį antradienį Zarasų rajono savivaldybėje lankėsi NATO pajėgų integravimo vieneto delegacija. Svečiai susitiko su rajono Savivaldybės meru Nikolajumi Gusevu, mero pavaduotoju Rimantu Jurevičiumi, rajono Savivaldybės administracijos direktoriumi Benjaminu Sakalausku, direktoriaus pavaduotoju Gediminu Gaidamavičiumi bei kitais rajono Savivaldybės administracijos darbuotojais, rajono pareigūnais, įstaigų, bendrovių atstovais. Susitikimas vyko rajono Savivaldybės Didžiojoje salėje.

Susitikimą pradėjo Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, kuris pasveikino susirinkusius svečius bei pasidžiaugė, kad toks gausūs būrys karių atvyko į Zarasus. Rajono Savivaldybės meras taip pat visus pasveikino su Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena, kuri minima būtent spalio 25-ąją. NATO pajėgų integravimo vienetui vadovaujantis pulkininkas Peter Nielsen (Danijos kariuomenė) džiaugėsi matydamas gausų būrį susirinkusiųjų ir pirmą kartą aplankęs mūsų Zarasų kraštą. Anot jo, esant tokiai įtemptai situacijai dėl Rusijos karo prieš Ukrainą, NATO pajėgoms yra itin svarbu bendradarbiauti su savivaldybėmis. Šiuo metu ši delegacija aplankė jau daugiau kaip 30 savivaldybių, o jų tikslas aplankyti ir kitas likusias Lietuvos savivaldybes.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausioji specialistė Aušra Dilienė trumpai pristatė mūsų Zarasų kraštą: svarbiausius strateginius objektus, susisiekimo infrastruktūrą, valstybinės reikšmės objektus, esančius Zarasų rajone, švietimo, sveikatos įstaigas ir kt.

NATO pajėgų integravimo vieneto vado pavaduotojo pareigas einantis pulkininkas leitenantas Marius Dabkevičius pristatė pasaulio grėsmių žemėlapį. Jis pabrėžė 2014 metais įvykdytą Krymo aneksiją, kuri paskatino ruoštis agresoriaus tolesniems veiksmams bei priminė, kad didžiausią grėsmę saugumui dabar kelia būtent Rusija. Taip pat M. Dabkevičius visus supažindino su NATO pajėgų integravimo vieneto tikslais ir uždaviniais. NATO pajėgų integravimo vienetas – organizacinis pajėgų vadovavimo ir valdymo štabas, kurio paskirtis užtikrinti NATO itin aukštos parengties pajėgų ir papildomų greitojo reagavimo elementų dislokavimą regione. NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje atsirado 2014 m., po Velso viršūnių susitikimo. Jo atsiradimą paskatino įvykdyta Krymo aneksija.

Po pristatymo NATO pajėgų integravimo vieneto vado pavaduotojo pareigas einantis pulkininkas leitenantas Marius Dabkevičius ir NATO pajėgų integravimo vienetui vadovaujantis pulkininkas Peter Nielsen bei kiti NATO kariai pasakojo apie stipriausią pasaulyje karinį aljansą, atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus, dalinosi savo įžvalgomis ir patirtimi. NATO atstovai patikino, kad neturėtume nerimauti dėl savo saugumo, nes grėsmės rizika mūsų rajone yra maža. O jeigu ir kiltų pavojus mūsų saugumui, NATO kariai visada yra pasiruošę ginti kiekvieną Lietuvos teritorijos kampelį. Svečiai džiaugėsi, kad jie sutiko Zarasuose labai besidominančius žmones, pilietiškus, patriotiškus, laisve ir nepriklausomybe besirūpinančius žmones, svečiai taip pat sakė, kad jie sužavėti pagarba karinėms pajėgoms šiame Zarasų krašte.

Po šio susitikimo svečiai apsilankė ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje, supažindino gimnazistus su NATO pajėgų integravimo vieneto tikslais, svarba ir vykdoma veikla.

Zarasų rajono savivaldybės informacija


Petro Ivanovo nuotraukose užfiksuotos NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje atstovų susitikimo akimirkos Zarasuose.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite