ŽENGIAMI PIRMIEJI ŽINGSNIAI LINK LAISVALAIKIO IR SVEIKATINGUMO CENTRO STATYBŲ ZARASUOSE

0
88

Jau kurį laiką iš Zarasų rajono savivaldybės merės Nijolės Guobienės pasigirsta informacija apie galimybę Zarasuose pastatyti Laisvalaikio ir sveikatingumo centrą. Šiuo metu yra žengiami pirmieji žingsniai link šio projekto įgyvendinimo – Zarasų rajono savivaldybės administracijos specialistai parengė dokumentų rinkinį, o prieš savaitę buvo paskelbtas konkursas architektūrinei idėjai.

Projekto pradžia – architektūrinės idėjos konkursas

Šiuo metu yra paskelbtas architektūrinės idėjos konkursas Laisvalaikio ir sveikatingumo centro pastatų komplekso statybai Zarasų mieste, kurį sudarys kelios dalys, o konkurse gali dalyvauti ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinės architektų studijos:

  • Sveikatingumo korpusas, kuriame yra numatyti įvairaus dydžio baseinai su SPA zona, kurioje planuojami pirčių kompleksai, sveikatinimo paslaugų erdvės, vaikų pramogų zona su kūdikių baseinu, kavinė ir modernus sporto klubas.
  • Laisvalaikio korpuse projektuojama universali sporto salė su papildomomis erdvėmis, skirtomis aerobikai, kovų menams ir kitiems užsiėmimams.
  • Taip pat bus sutvarkyta esamo stadiono infrastruktūra, prataikant lengvajai atletikai ir kitoms lauko sporto šakoms – padeliui, lauko tenisui, mini futbolui ir kitoms.
  • Prie tvarkymo darbų bus prijungta ir Zarasaičio ežero pakrantė – bus įrengta prieplauka su terasa, kurios aptarnaus būsimą kompleksą.

Zarasų rajono gyventojai tikrai žino, kad šiuo metu Magučių stadiono būklė yra prasta – nors stadiono plotai yra prižiūrimi (tvarkomi želdynai, pjaunama žolė, tvarkoma aplinka), sportinei veiklai vykdyti jis nebetinkamas jau seniai. Senais laikais, kai stadionas dar buvo gero būklės, jis buvo aktyviai naudojamas sportinėms veikloms, tad ir rajono gyventojams ši vieta asocijuojasi su aktyvia veikla, o šis projektas leis sutvarkyti aplinką ir stadioną paversti į universalų lengvosios atletikos aikštyną.

Šis įgyvendintas projektas atvers galimybes naudotis kokybiškomis paslaugomis savo mieste, nes šiuo metu matoma, kad gyventojai, norėdami gauti sveikatingumo paslaugas, yra priversti važiuoti į kitus miestus. Lygiai taip pat ir tėveliai su vaikais, kurie nori ugdyti aukštesnį sportinį lygį, turi kreiptis į kitų miestų aikštynus ir sporto centrus. Pastačius tokį Laisvalaikio ir sveikatingumo centrą galėsime aprūpinti savo rajono vaikus galimybe mokytis ir tobulinti įvairių sporto šakų įgūdžius ir siekti geresnių rezultatų. Žinoma, tokio didelio centro atsiradimas rajone sukurs darbo vietas, vietinis verslas galės įsikurti suplanuotose komplekso erdvėse, o paslaugų tiekėjai, treneriai taip pat turės patalpas veikloms vykdyti. Tikimės, kad Laisvalaikio ir sveikatingumo centras sumažins sezonų svyravimą ir ypač šaltuoju metų laiku mūsų rajonas bus pasirenkamas atostogauti dažniau.

Šiais metais planuojame pradėti rengti techninį projektą, 2026 metais pradėti rangos darbus, kurie galėtų baigtis 2029 metais. Numatoma projekto kaina – 17 mln. Eur iš Zarasų rajono savivaldybės ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė sako, kad šis projektas yra vienas iš svarbiausių jos, komandos, rajono Savivaldybės administracijos specialistų ir Zarasų liberalų sąjūdžio tikslų, nes tiki, kad Laisvalaikio ir sveikatingumo centras suteiks gyventojams ir rajono lankytojams galimybes prasmingai leisti laisvalaikį, gerinti savo sveikatą ir bus dar vienas traukos objektas Zarasų krašte. Centras bus pritaikytas tiek ramiam, tiek aktyviam poilsiui ir pritrauks turistus pramogauti ne tik vasaros ar didžiųjų renginių metu, bet ir šaltuoju metų laiku. „Labai džiaugiuosi, kad jau žengiame pirmuosius žingsnius link Laisvalaikio ir sveikatingumo centro atsiradimo ir tikiuosi, kad tiek kūrybinis, tiek statybos procesas bus sklandus ir kokybiškas. Vienas svarbiausių mūsų ežerų krašto privalumų yra ypatinga gamta. Šiek tiek nuo didmiesčių nutolęs rajonas šaltuoju metų laiku yra tuštesnis ir lėtesnis, tad tikiu, kad veikiantis Laisvalaikio ir sveikatingumo centras išjudins daugiau gyventojų gyventi sveikai, rūpintis savo sveikata ir būti aktyviais ištisus metus. Šis centras sukurs ir naujas darbo vietas, erdvę verslui ir paslaugų tiekėjams kurti ir vystyti veiklas“ – kalbėjo merė.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite