ŽIEMOS ŠVENČIŲ BELAUKIANT

0
37
2

Adventas (lot. atėjimas) yra keturių savaičių rimties, susikaupimo ir atgailos laikotarpis. Tai džiugaus ir maldingo laukimo metas, kai krikščionys laukia Kūdikėlio Jėzaus gimimo, trunkantis keturias savaites ir turintis savas tradicijas ir papročius.

Advento metu artėjant Kalėdų šventėms Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje buvo organizuota edukacijų ciklo „Žiemos švenčių belaukiant“ renginiai šiomis temomis: „Susikaupimo metas – Adventas“, „Žaisliukas eglutei“, „Stebuklai, papročiai ir dovanos“, „Švenčių personažai“.

Renginiuose dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 0 B ir 0 D priešmokyklinių grupių, III B ir III C, IV A klasių moksleiviai. Vyresnieji dalyviai klausėsi skaitomų ir patys skaitė italų rašytojo, kunigo Bruno Ferrero istorijas apie keturių advento vainiko žvakių prasmę, apie bendravimo svarbą. Pasakojo, dalijosi patirtimis ir įspūdžiais apie jų šeimų tradicijas. Sužinojo, kad ne visada eglutės buvo puošiamos elektrinėmis girliandomis. Pasigamino popierinius eglutės žaisliukus-žibintus, kuriais papuoš eglutes ar padovanos artimiesiems. Norėdami sužinoti kokias staigmenas ir išbandymus ateinantys metai jiems ruošia būrėsi traukė šiaudą iš po staltiesės ir apžiūrėdami sustingusias žvakių vaško figūrėles. Su Kalėdų personažais, lankančiais viso pasaulio vaikus, susipažino žaisdami interaktyvų žaidimą su „Švenčių personažai“. Išgirdę, kad ilgus advento vakarus proseneliai ir seneliai trumpindavo žaisdami įvairius žaidimus, tai ir patys sužaidė  žaidimą „Žiedo dalijimas“.

Priešmokyklinių grupių vaikai atvykę į biblioteką pirmiausia susipažino su  linksmuoju Oktavijumi (seniu besmegeniu) ir panoro šalia jo nusifotografuoti. Renginio metu lenktyniaudami dalijosi įspūdžiais  apie tai kaip jų namuose ruošiamasi Kalėdoms ir kaip jos bus švenčiamos, kad labai laukia dovanų. Klausydamiesi Aldonos Kandroškaitės pasakėlės apie Kalėdų naktį žmonių kalba prabylusius žvėrelius ir paukštelius labai tuo stebėjosi. Išklausę pasakėlę apie GERUMO, GRAUGIŠKUMO, ŠILUMOS ir PAGARBOS angeliukus pasakojo kaip reikia elgtis, kokius darbus padaryti, kad šie angeliukai juos aplankytų. Klausydamiesi kalėdinių dainelių pasigamino po angeliuką ir gavo dar po užduotėlę, reikėjo pagalvoti kuris iš keturių vardų labiausiai tiktų jų angeliukams. Nespėjusieji išrinkti vardo tai galėjo padaryti namuose kartu su artimaisiais šventinį vakarą.

Moksleiviai atsisveikindami žadėjo elgtis taip, kad juos visus metus lankytų angeliukai, o švenčių metu prisiminti senąsias lietuvių tradicijas.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukų autorė Daria Kravtsova, Europos solidarumo korpuso savanorė iš Baškirijos

3

5

6

8

9

9jpg

10

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite