ŽIEMOS ŠVENČIŲ BELAUKIANT

0
13
besmegenis

Žiemą būna gerai, nes žiemą būna Kalėdos. Jos visada laukiamos su nekantrumu ir susijusios su žaliaskarės eglutės puošimu, įvairių dekoracijų kūrimu, namų bei darbovietės dabinimu, dovanų pirkimu, kalėdinio stebuklo laukimu. Tradiciškai kurti kalėdinę nuotaiką ir ruoštis žiemos šventėms taip, kad prisiminimai apie ją šildytų kuo ilgiau, kvietė Zarasų viešoji biblioteka ir jos struktūriniai padaliniai.

Visą gruodžio mėnesį, bibliotekininkės vaikams ir jų tėveliams organizavo edukacinius užsiėmimus, Zuikio Nulėpausio gerumo pamokėles, garsinius skaitymus. Zuikis mažiesiems bibliotekos bičiuliams skaitė Beno Beranto ir Vilijos Kvieskaitės pasaką „Riešutortas“, kuri moko vaikus nemeluoti; kepė cinamonu kvepiantį tortą, rankų judesiais imituodami kepėjo darbus.

Kūrybinėse dirbtuvėlėse su vyresniosiomis bibliotekininkėmis Zina ir Olga, vaikai kūrė kalėdines atvirutes artimiesiems, gamino iš popieriaus, kankorėžių žaisliukus eglutei, lankstė paukštelius, spalvino šuniukus, pavadindami juos – Ledi, Baksas, Rendis, Dipsis, net Trampas. Vaikai taip pat klausėsi Kūčių vakaro papročių ir tradicijų: traukė iš po staltiesės šieno šiaudelius, tyrinėdami savo gyvenimo vingius, liejo vandenyje stingstantį vašką, stebėdami į kokią formą jis labiausiai panašėja, skaičiavo riešutus saujoje, tikėdamiesi gerų metų.

Viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Vita su vaikais gamino minkštus kalėdinius žaisliukus, bibliotekos fonotekoje žiūrėjo linksmuosius filmukus: „Maša ir lokys“, „Sniego karalienė“, „Artūro Kalėdos“.

Šniukštų bibliotekoje buvo pinamas kalėdinis vainikėlis, Samanių ir Imbrado bibliotekose valsą šoko vaikų iškarpytos snaigės ir angeliukai, Baibių bibliotekos langus puošė aktyviausių bibliotekos skaitytojų ir lankytojų pagaminti karpiniai. Ligoninės bibliotekos darbuotoja lankėsi vaikų dienos centre „Draugai“, karpė ilgiausias eglučių, senių besmegenių, žvaigždučių, angeliukų formų girliandas, vaikai deklamavo eilėraščius. Kūrybingi vaikai Salako bibliotekoje, kurie patys žaidimo forma kūrė eiles, lipdė kieme senių besmegenių šeimyną. Linksmi besmegeniai, sukurti vaikų iš popieriaus ir net iš vatos diskelių, puikuojasi Antazavės ir Turmanto bibliotekose.

Antalieptės, Degučių, Salako, Ligoninės bibliotekų edukacinių užsiėmimų metu, dalyviai kūrė žymeklius knygoms, kurie keliavo geros valios žmonėms, prisijungusiems prie „Knygų Kalėdų“ akcijos ir dovanojusiems bibliotekoms naujas knygas. Suvieko, Sadūnų, Avilių bibliotekų bibliotekininkės kvietė skaitytojus prie arbatos puodelio dalintis mintimis apie skaitymą ir knygas. Smalvose vyko labai gražus romansų ir poezijos vakaras. Dusetų Kazimieros Būgos bibliotekoje susirinko literatų klubo „Atgaiva“ nariai, kurie surengė improvizuotus skaitymus.

Antalieptės bibliotekos lankytojams parengta įspūdinga paroda, skirta sielos atgaivai, metų sėkmei ir laimei prisivilioti. Siųskite mintis ir norus angelams ir jie būtinai jums pagelbės. Tai privataus žmogaus, kuris panoro likti nežinomas, angeliukų kolekcija ir knyga „Angelas kiekvienai dienai“.

Visą kalėdinių renginių programą bibliotekose vainikavo naujametinis žiburėlis „Žalia žalia per visą dangų“, kuris vyko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Į renginį atskubėjo didelis būrys vaikų, nuo pačių mažiausių, kurie šiltai glaudėsi prie mamyčių krūtinės iki paauglių, o kartu ir tėveliai ir seneliai. Vaikų laukė amžinąsias vertybes puoselėjantis spektakliukas „Katės namai“, pastatytas pagal Samuilo Maršako pasaką, Zuikis Nulėpausis su pilnu maišu prizų ir siurprizų, įvairūs komandiniai žaidimai, estafetės, įdomūs galvosūkiai. Bibliotekoje skambėjo vaikų juokas, šventinė muzika, kvepėjo mandarinais.

Visiems didelis AČIŪ!

Parengė Inesa DUMBRAVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

DSC04038 1280x960

DSC04041 1280x960

DSCN3558

DSCN3571

IMG 1495

IMG 1495

 DSC0059 2

 DSC0059 2

 DSC0073

 DSC0078

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite