ŽIRGO ĮVAIZDIS MENE – NEIŠSENKANTI KŪRYBINĖ ĮVAIROVĖ

0
102

Vasario 3 d. popietę, pasibaigus Sartų žirgų lenktynėms, Dusetų dailės galerijoje atidaryta tradicinė tarptautinė paroda „Žirgas mene“ bei pristatytas naujas parodos katalogas. Atidarydamas šią parodą Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas pasakojo, jog paroda tradiciškai rengiama kone du dešimtmečius. Šiemet parodoje buvo sujungta dailė ir fotografija. Parodoje dalyvauja 82 dailininkai ir fotografai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Belgijos, Indijos, Serbijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Irano, Juodkalnijos. Parodos kuratoriai – Alvydas Stauskas (dailė) ir Normantė Ribokaitė (fotografija).
Atidarymo metu dalyvius bei žiūrovus pasveikinusi Zarasų r. savivaldybės merė Nijolė Guobienė džiaugėsi gražia tradicija ir sakė, kad mene atsispindi tikra kūrėjų siela, įkvėpimo ir jausmų išraiškos. Pasak merės, per meną galime matyti kitokią realybę, spalvingesnį gyvenimą. Dėkodama galerijos vadovui A. Stauskui už didelį indėlį rengiant tokias puikias meno kūrinių parodas, ji įteikė gėlių puokštę ir prisipažino, kad yra įsimylėjusi Dusetų krašto menininkus.
Atidarymo šventėje įspūdžiais apie parodą dalinosi Dusetų seniūnas Darius Steponavičius, dailininkai Romualdas Pučekas, Rima Leipuvienė, Rūta Eidukaitytė, Giedra Purlytė. Fotomenininkas Klaudijus Driskius savo darbus pristatė gražia tarmiška šnekta.
O štai parodoje dalyvaujantis su akvarelėmis – humorografijomis spaudos dailininkas, pedagogas, akvarelininkas Kazys Kęstutis Šiaulytis parašė tikrą odę Sartų ežero žirgams: „Apžvelgiant garsųjį Sartų ežerą iš gandro skrydžio (paprasčiau patyrinėti „Google“ žemėlapyje), regi tarsi raizgių šakų vandenų medį, ar pinklių antropomorfinių rankovių gestus, bet tuoj kyla ir dar kita asociacija – įvairiomis kryptimis padrikusios ežero atšakos, įlankos, primena laukinių arklių – mustangų tabūno dūksmą, mat kiekviena, didelė, maža ežero įlanka, panaši į žirgo galvą. Manding, senovės aukštaičiai, irgi pamatė tuos arklių siluetus, kad davė ežerui Sartų vardą? O gal, kokios laumės taip sprendė ir lėmė, skirdamos ežerui vardą ir ateitį – tapti garsia žirgų lenktynių ant ledo erdve? Manoma, kad tokios, rogėse įsitaisiusių vadeliotojų varžybos Sartų toliuose vykdavo jau XVIII amžiuje. Šiais laikais, čia jau daugelį metų organizuojama arklių sporto entuziastų pamėgta žiemos šventė.
Ne kartą, kartu su kitais dailininkais teko buvoti prie šio, penkto pagal dydį Lietuvos ežero. Pagal grožį, Sartams skirčiau dar aukštesnę vietą – akvarelininko akis vandenų platumas greitai įsimyli, ypač, kai kūrybinių ar studentinių vasaros plenerų dienos derintos su naktigonių laužavietės nuotykiais, žvejybos laimikių skanavimu…. Dusetų vardas – tarsi atodūsis! Kada vėl bus vasara, kai žvalgysime ne žemėlapius, o akimis skraidysime nuostabiuose Aukštaitijos ežerų gojuose!?“
Užsukite į Dusetų dailės galeriją – tikrai pajusite žirgo magišką galią, grožį, protą ir prakilnumą. Tik žirgo dėka pasaulis yra toks, koks yra dabar – keliasdešimt tūkstančių metų jis lydi žmogų, yra ir jo draugas, ir nepakeičiamas pagalbininkas. Visa tai dailininkai, fotografai, skulptoriai su didele meile įkūnija savo kuriamuose darbuose.
Paroda veiks iki kovo 14 dienos.
Rėmėjas – Zarasų rajono savivaldybė.


Primename Dusetų dailės galerijos darbo laiką – trečiadienis-penktadienis: 9:00-17:00. Šeštadienis-sekmadienis: 10:00-17:00. Pirmadieniais, antradieniais ir valstybinių švenčių dienomis: nedirba.

V. Visockienė, nuotr. autorės

www.dusetukultura.lt

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite