ŽIRGŲ RISTŪNŲ LENKTYNIŲ NEBUS, TAČIAU DUSETOS KVIEČIA Į ŠVENTĘ „UNT SARTŲ“

0
55
min news zrs 50 20190202igphoto1598 0

Jau nuo seno vasario pirmąjį šeštadienį visi keliai vedė į Dusetas. Čia vykdavo respublikinės ristūnų žirgų lenktynės ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė, kurią tradiciškai organizuoja Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe.Be lenktynių žmonės buvo kviečiami ir į nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojančią žiemos mugę.

Legendomis apipintos, šimtmečių tradicijomis išgarsintos ristūnų lenktynės yra unikali šventė mūsų šalyje. Šventė, kuri garsina Dusetų kraštą šalyje ir Lietuvą už jos ribų. Šiemetinės lenktynės būtų jau 222-osios, o kaip rengiamos oficialiai – 112-osios. Nuo 1933 metų jas organizavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai, vėliau jų organizaciniai rūpesčiai gulė ant Žemės ūkio ministerijos pečių.

Tačiau šiemet Žemės ūkio ministerija rengti ristūnų žirgų lenktynes atsisakė. Prieš porą savaičių rajono Savivaldybė kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją dėl tradicinių respublikinių ristūnų žirgų lenktynių organizavimo. Šiomis dienomis rajono Savivaldybė gavo šios ministerijos viceministro Pauliaus Astrausko atsakymą. Visą atsakymą pateikiame skaitytojui:

„Dėl nepastovių ir permainingų orų UAB „Lietuvos žirgynas” Sartų skyriaus hipodrome žemė neįšalusi, lenktynių takas minkštas. Ledo tako išliejimui reikia apie trijų savaičių ir ne mažiau kaip 10 laipsnių šalčio. Artimiausios orų prognozės nerodo, kad šals pakankamai ir išsilaikys iki pirmo vasario mėnesio šeštadienio. Esant dabartinei meteorologinei situacijai, išlieti ledo taką lenktynėms neįmanoma.

Be to, blogėjanti COVID – 19 pandeminė situacija, augantis užsikrėtimų skaičius neleidžia organizuoti didelio masto renginių ir rizikuoti Lietuvos gyventojų sveikata.

Atsižvelgdami į pirmiau išdėstytas priežastis informuojame, kad šiais metais neplanuojame organizuoti tradicinių respublikinių žirgų lenktynių „Sartai 2022.”

Nors tradicinės lenktynės nevyks, rajono Savivaldybė kviečia visus zarasiškius ir jų svečius vasario penktąją į Dusetas, kur vyks daug tradicinių šventės renginių. Šventės „Unt Sartų“ mecenatas – Zarasų rajono savivaldybės administracija, globėjas – rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Žiemos šventės programoje – poledinės žūklės varžybos, geriausių žvejų apdovanojimai, istorinis-edukacinis žygis po Dusetų kraštą. Šventės metu Nepriklausomybės aikštėje vyks mugė. Koncertuos meno saviveiklos entuziastai. Kultūros centras Dusetų dailės galerija pakvies šventės dalyvius į parodos „Žirgas fotografijoje“ atidarymą. Šventę vainikuos grupės „Sadūnai“ koncertas.

Zarasų rajono savivaldybė ragina visus nepamiršti šimtamečių tradicijų ir vėl susitikti prie Sartų.

272680784 245278524421673 785043632576956094 n

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite