ŽIŪROVUS DŽIUGINS 7 BĖGIMAI, O SPORTININKUS – 17 600 EURŲ PRIZINIS FONDAS

0
13
ABR 1278

Vasario 2-ąją Dusetose vėl šurmuliuos tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės ,,Sartai 2019“, kurias, laikydamasi ilgamečių tradicijų, organizuoja Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe.

Šiemet mažąja kultūros sostine paskelbtos Dusetos pažymi 500 metų sukaktį, todėl šios lenktynės bei jas lydinti nacionalinį paveldą ir etnines vertybes propaguojanti mugė neabejotinai sutrauks daugybę šios žiemos šventės gerbėjų.

Jie iš Dusetų išsiveš nepakartojamų įspūdžių bei šventę priminsiančių lauktuvių, o lenktynių nugalėtojai ir prizininkai išsidalys solidų piniginį prizinį fondą ir pergalės akimirkas įamžinusius apdovanojimus.

„Prizinis lenktynių fondas – svarbi paskata varžytis Dusetų hipodromo ledo take, – sako šventę „Sartai 2019“ rengiančios VšĮ „Promo Events“ vadovas Darius Jonušis. – Lenktynių organizacinio komiteto ir visų šios šventės rengėjų vardu norėčiau padėkoti mūsų ištikimiems rėmėjams, įmonėms ir organizacijoms, kurių dėka gyvuoja gražios, šalį garsinančios ristūnų sporto tradicijos“.

Ir šiemet didžiausias – 4 000 eurų piniginis prizas – tradiciškai bus išdalintas šių lenktynių organizatorės, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos steigiamo pagrindinio – Didžiojo žiemos prizo laimėtojui ir prizininkams.

„Žemės ūkio ministerija pagrindinį, Didįjį žiemos prizą steigia neatsitiktinai. Tai daugiau nei aštuonių dešimtmečių senumo tradicijų tąsa, bylojanti, jog pirmasis piniginis prizas žirgų lenktynių ant Sartų ežero ledo nugalėtojui buvo įteiktas 1933-aisiais, kai Žemės ūkio rūmai pradėjo globoti šią ne tik Aukštaitiją garsinančią šventę ir premijuoti eikliausiųjų žirgų šeimininkus“, – pažymėjo „Sartai 2019“ organizacinio komiteto pirmininkė, žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė.

Solidų 3500 eurų piniginį prizą įsteigė viena šių lenktynių organizatorių – Zarasų rajono savivaldybė.

„Sartų lenktynės – vienas didžiausių renginių metuose mūsų rajone, todėl zarasiškiai negaili nei išmonės, nei pastangų, kad ši šventė būtų kuo gražesnė, kad kuo geriausius įspūdžius apie ją išsivežtų dešimtys tūkstančių svečių, kasmet pirmąjį vasario šeštadienį randančių kelią į Dusetas“, – renginio spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas.

Po 3000 eurų prizinį fondą dalysis „Rokiškio sūrio“, Linas Agro Group ir AB „Auga group“ prizų laimėtojai bei prizininkai.

Tradiciškai bus pagerbti jauniausias ir vyriausias lenktynių dalyviai, įsteigti specialūs prizai lenktynių džentelmenui ir kt.
Socialdemokratų partijos įsteigtu Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko piniginiu prizu bus pagerbtas jauniausias sportininkas, bendrovė „Volfas Engelman“ paskelbs ir apdovanos lenktynių džentelmeną.

Šešių važiavimų nugalėtojai paaiškės 1609 metrų distancijose, o AB „Auga Group“ prizo savininkas – ilgesnėje, 2400 m. distancijoje. Joje varžysis suaugusių žirgų vadeliotojai.

Neatskiriamas šios šventės atributas – tradicinė mugė, kuriai jau baigia rengtis būrys ūkininkų ir prekybininkų, tautodailininkų ir nacionalinių amatų puoselėtojų. Jų paviljonai ir prekybos vietos užims per trijų hektarų plotą ir duris atvers pirmiausia – nuo 10 val. Tapo tradicija, kad hipodromo tribūnas žiūrovai užpildo jau apsilankę mugėje.

Dusetų hipodromo trasos rekordas priklauso uteniškiui Egidijui Gudoniui, kai jis 2017 metais su Gardens Fairytale 1609 metrų distanciją nuvažiavo per 2 min. 00,165 sek. ir pagerino ankstesnįjį, 2014 m. jo paties pasiektą trasos rekordą. Tada E. Gudonis tą pačią distanciją su Rodney Augustinu buvo įveikęs per 2 min. 00,775sek.

Žirgų lenktynių „Sartai 2019“ pagrindiniai prizai

Važiavimai, laikas Distancijos ilgis (m) Prizo pavadinimas Prizo steigėjas Prizo piniginė išraiška (Eur)
1 (12.15 val.) 1 609 Kūno kultūros ir sporto departamento prizas   Kūno kultūros ir sporto departamentas              2100
2 (12.40 val.) 1 609 Zarasų savivaldybės prizas Zarasų savivaldybė 3500
3 (13.05 val.) 1 609 Linas Agro Group prizas AB „Linas Agro Group“

3000

4 (13.30 val.) 1 609 „Rokiškio sūrio“ prizas AB „Rokiškio sūris“

3 000

5 (13.55 val.) 1 609 „Dusetų krašto“ prizas UAB „Vasaknos“

2000

6 (14.20 val.)  2 400 AB „Auga group“ prizas AB „Auga Group“

3000

7 (14.50 val.) 1609 Didysis žiemos prizas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

4000

Organizatorių nuotraukos
Lenktynių spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“
Tel. + 370 612 93662 el./paštas visusbonus@dtiltas.lt

ABR 1059

ABR 1300

ABR 1304

ABR 1507

ABR 1534

ABR 1536

ABR 1589

ABR 1606

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite