„ŽODI, SUSKAMBĖK“

0
31
1

Balandžio 5 dieną Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje vyko Zarasų rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk“. Atvyko jaunieji skaitovai iš Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos ir Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos.

 
Sveikinimo žodį tarė Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė.

Į konkursą atvyko skaitovų bičiulis Zuikis Nulėpausis. Jis ne tik pasveikino ir padrąsino dalyvius, bet buvo labai atidus vertintojas.

Konkursą pradėjo garbios viešnios – penktokės Joana Zinkevičiūtė ir Airida Augulytė, atvykusios iš Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos. Mergaites ruošė mokytoja Andželika Vitkūnienė. Jos, anksčiau vykusių skaitovų konkursų dalyvės ir laimėtojos, puikiai pasirodžiusios ne viename skaitovų konkurse. Mergaitės ne tik skaitė kūrinius, bet turėjo progą išbandyti save vertintojų rolėje, įsteigė savo paskatinimo dovaną šauniausiam dalyviui.

Konkursą tęsė, svečių teisėmis dalyvaujanti, trečios klasės mokinė Atėnė Petronaitytė iš Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos. Po jos eiles deklamavo ketvirtokai, laimėję skaitovų konkurso etapą savo mokyklose. Džiugu, kad kai kurie ketvirtokai deklamavo savo kurtas eiles, skirtas lietuvių kalbos grožiui.

Komisijai buvo nelengva išrinkti geriausius, nes visi vaikai pasirodė šauniai. Kol komisija vertino dalyvius, Zuikis Nulėpausis pristatė 2023 metų vaikų literatūros populiariausių knygų penketuką vaikams, padovanojo skaitovams knygų skirtukų ir laimės balionų, paskaitė ištrauką apie draugystę ir paragino dažniau paimti į rankas knygą bei su ja susidraugauti, kaip draugauja knygos personažai katinas ir tulpė.

Pasibaigus vertinimui, komisija, kurią sudarė lietuvių kalbos mokytojai ekspertai Andželika Vitkūnienė ir Vasilijus Trusovas, aptarė skaitovų pasirodymus, pasidžiaugė jų gebėjimais raiškiai, emocionaliai deklamuoti, bendrauti su auditorija, laikytis scenos kultūros.

Konkurso nugalėtojais tapo:

I vieta – Mantas Petraitis, Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla, 4 klasė, mokytoja Diana Rožkovienė.

II vieta – Solvita Jurevičiūtė, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla, 4 klasė, mokytoja Laimutė Lumbienė.

III vieta – Gabrielė Sklinsmontaitė, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla, 4 klasė, mokytoja Laimutė Lumbienė.

Visi mokiniai gavo Zarasų švietimo pagalbos tarnybos padėkas.

Zuikio Nulėpausio paskatinimo prizas teko Aidai Vidrickaitei, Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos ketvirtokei. Garbės viešnių – penktokių prizas buvo skirtas Gabrielei Sklinsmontaitei Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokei.

Dėkojame vertinimo komisijai, konkurso dalyviams, juos ruošusiems mokytojams, už raiškiojo skaitymo puoselėjimą.

Ypatingai ačiū Zarasų rajono viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojai Liudmilai Vaitavičienei už Zuikio personažą (ir dovanėles).

Linkime visiems mėgti knygas ir drąsiai dalyvauti konkursuose.

2

3

4

5

6

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite