ŽODŽIO ŠVENTĖJE VYTAUTO DIDŽIOJO UNIVERSITETE

0
16
1 P3098010

Vytauto Didžiojo universiteto Lituanistikos katedra jau ketvirtą kartą organizavo tradicinį respublikinį moksleivių skaitovų konkursą. Šiemet jis buvo skirtas poetės Juditos Vaičiūnaitės 80-osioms gimimo metinėms paminėti ir pavadintas „Man meilė bus galia išlikti“. Šiais metais konkurso organizatoriai sulaukė arti šimto 10-12 klasių moksleivių paraiškų iš įvairių Lietuvos mokyklų. Konkurso tikslas – aktualizuoti J. Vaičiūnaitės kūrybą, atrasti meniškų ir šiuolaikiškai skambančių XX–XXI a. lietuvių autorių poezijos bei prozos tekstų, atskleisti įvairius meilės temos aspektus, ugdyti raiškaus deklamavimo ir sceninės raiškos įgūdžius.

Rajoninio meninio skaitymo konkurso komisijos narių paskatintos šiame respublikiniame konkurse pirmąkart Zarasų rajonui atstovauti ryžosi Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos abiturientės Virginija Neliupšytė ir Ana Virčinskaitė. Merginos kruopščiai ir atsakingai ruošėsi šiam renginiui.

Šventės dieną Vytauto Didžiojo universitete, Leonido Donskio skaitykloje visus pasveikino konkurso organizatoriai, J.Vaičiūnaitės lyrikos tyrėja dr. Gintarė Bernotienė. Net keturiose VDU daugiafunkcinio mokslo ir studijų centro auditorijose vyko konkurso dalyvių pasirodymai. Stebino mokinių pasirinktų kūrinių įvairovė ir gebėjimas juos atskleisti. Antroji šventės dalis vyko VDU Katalikų teologijos fakulteto rūmuose. Meninio žodžio šventės dalyvius miniatiūra ir dainomis pasveikino šio universiteto studentų kūrybinė grupė „Declamationes“, teatro režisierius Gytis Padegimas, žurnalo „Nemunas“ redaktorė Erika Drungytė, teigę, kaip svarbu pajusti meninio žodžio prasmę. Konkurso organizatoriai džiaugėsi dalyvių gausa, atskleistais talentais, mokinių noru tobulėti, domėtis literatūra.

Džiaugiamės, galėję dalyvauti šioje meninio žodžio šventėje, geriau susipažinti su VDU veikla. Mūsų gimnazistės turėjo galimybę kūrybiškai atskleisti pasirinktus kūrinius, ugdyti deklamavimo, sceninės raiškos įgūdžius, stiprinti literatūrinę savimonę, puoselėti retorinę kultūrą. Už suteiktą galimybę nuvykti į Kauną dėkojame Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Ramūnui Keršiui, Zarasų švietimo ir kultūros skyriaus vedėjui Stanislovui Kaulavičiui, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos direktoriui Rimantui Bikulčiui, o už saugią kelionę – Zarasų AP vairuotojui Tautvilui Mičiūnui.

Gitana Kavaliauskaitė
Nuotraukos autorės

1 P3098011

1 P3098021

1 P3098025

1 P3098031

1 P3098037

IMG 6600

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite