ŽUVŲ PAGAUSĖJO 153 VANDENS TELKINIUOSE

0
28
izuvinimas

Šiais metais, vykdant žuvų įveisimo darbus, žuvys išleistos į 138 Utenos regiono ežerus, 10 tvenkinių ir 5 upes.

Kiekvienais metais žvejai nori pasigirti gausiais laimikiais, todėl verslinės, mėgėjų ar limituotos žvejybos sąlygoms gerinti kasmet vykdomi mūsų šalies vandens telkinių įžuvinimai. Žuvų įveisimo darbai gali būti vykdomi ir užtvankų, melioracijos ar kitos ūkinės veiklos padarytai ilgalaikei žalai žuvų ištekliams kompensuoti, taip pat kai vandens telkinyje žūsta ar labai sumažėja žuvų dėl išnuodijimo, užteršimo, tvenkinio vandens lygio pažeminimo ar išleidimo bei kitais panašiais atvejais. Šių atkuriamųjų įveisimų tikslas yra atkurti gyvybingas, natūraliai atsikuriančias žuvų populiacijas.

Valstybiniuose vandens telkiniuose žuvys įveisiamos pagal Žuvų įveisimo į valstybinius vandens telkinius planus, rengiamus atsižvelgiant į mokslininkų rekomendacijas. Žuvų įveisimo į valstybinius vandens telkinius planus kasmet tvirtina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras. Vandens telkiniuose, į kuriuos išduoti leidimai naudoti žvejybos plotą, žuvys veisiamos pagal vandens telkinio valdytojo patvirtintus žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos vandens telkinyje priemonių planus.

Šiais metais, vykdant žuvų įveisimo darbus, Utenos regione žuvų pagausėjo jau 153 vandens telkiniuose. Žuvys išleistos į 138 ežerus, 10 tvenkinių ir 5 upes. Mūsų regiono ežerų bei tvenkinių žuvų ištekliai pasipildė lydekomis, sterkais, seliavomis, karpiais, lynais, Platelių ir Vištyčio sykais, šamais. Upės žuvintos lašišomis, šlakiais, vaivorykštiniais ir margaisiais upėtakiais.

Siekiant užtikrinti tinkamą žuvų įveisimo darbų atlikimą, įžuvinimuose dalyvavo Utenos RAAD pareigūnai. Pareigūnai, kontroliuojantys žuvų įveisimą, patikrina faktinį žuvų kiekį, jų įsigijimo dokumentus, taip pat ar tos rūšies žuvų įveisimas vandens telkinyje numatytas valstybiniame žuvų įveisimo plane arba vandens telkinio tvarkymo plane. Išleidus žuvis į vandens telkinį, užpildomas žuvų įveisimo aktas.

Visuomenės atstovai, norintys dalyvauti įžuvinimuose, yra maloniai laukiami, o informacija apie planuojamus įžuvinimus skelbiama Utenos RAAD svetainės skiltyje ,,Artimiausi įvykiai“.

Tikimės, kad dauguma išleistų žuvų užaugs ir žvejai ateityje galės džiaugtis gražiais laimikiais.

Kontrolės organizavimo skyriaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite