APIE „SUMANAUS MOKSLEIVIO AKADEMIJĄ“

0
48

Zarasų rajono moksleiviai – Zarasų „Ąžuolo“, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijų ir Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvauja VDU Žemės ūkio akademijos projekte „Sumanaus moksleivio akademija“.

„Sumanaus moksleivio akademija“ – tai projektas, skirtas 9-12 klasių moksleivių pasirinktos mokslo krypties kūrybiško mąstymo bei praktinių įgūdžių lavinimui, kurio metu su moksleiviais žiniomis dalinasi VDU Žemės ūkio akademijos dėstytojai – geriausi savo sričių specialistai. Moksleiviams pasiūlyta I ir II lygio (baigusiems tos pačios krypties I lygį) penkių susitikimų programa. Baigusieji I lygio programą bus pakviesti žinias gilinti pasirinktos mokslo krypties klasėje, tęstinėje II lygio programoje, kur dalyvaus ne tik vykdomuose užsiėmimuose, bet ir komandose rengs projektinį darbą, kurį turės pristatyti paskutiniojo užsiėmimo metu. 

Atsižvelgdami į savo polinkius ir poreikius mokiniai galėjo rinktis gamtos mokslų, ekologijos, inžinerijos, verslumo bei pedagogikos eksperimentines klases.

Kovo 22 d. (penktadienį) zarasiškiai trečią kartą vyko į VDU Žemės ūkio akademiją (prisijungę vėliau – antrą), kur susitiko su savo pasirinktos programos dėstytojais, bendraamžiais iš kitų šalies mokyklų bei kartu vykdė projekto veiklas.

Mokiniai jau yra išklausę keletą paskaitų, susipažinę su VDU Žemės ūkio akademijos miesteliu, akademijos erdvėmis – auditorijomis, gamtos mokslų klasės mokiniai lankėsi biotechnologijos laboratorijoje bei moderniame šiltnamyje.

Paskutiniojo vizito metu ne tik klausytasi paskaitų, bet ir lankytasi parodoje „Ką pasėsi…2024 ?“, kur bendrauta su įmonių UAB „Agrokoncernas“, UAB „East West Agro“, UAB „Rovaltra“ atstovais, susipažinta su jų veikla, pristatomais parodoje produktais – žemės ūkio technika, derliaus apdorojimo ir sandėliavimo įranga, skaitmeninėmis technologijomis ir naujovėmis bei jų taikymu žemės ūkyje. Apsilankyta ir pas Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos atstovus, kur įgyta žinių apie šios tarnybos struktūrą, funkcijas, ūkininkams teikiamas paslaugas.

Be to, inžinerijos eksperimentinės klasės mokiniai buvo supažindinti su Žemės ūkio mechanikos inžinerijos bei Tvariosios inžinerijos studijų programomis, konkursinio balo struktūra, programų mokymosi turiniu, šios srities specialistų paklausa darbo rinkoje, absolventų įsidarbinimo galimybėmis ir karjeros perspektyvomis

Šio projekto dalyviams per vienerius metus yra numatyti penki susitikimai. Dalis jų jau įvyko universitete, kiti bus rengiami įvairiose verslo įmonėse. Įveikus abu lygius (programa numato I ir II lygį) mokiniai gaus pažymėjimus, o sėkmingai pristatę savo projektinį darbą pelnys papildomus 0,25 konkursinio balo stodami į VDU Žemės ūkio akademijos atitinkamas studijų programas.

Džiugu, kad mokiniai turi galimybes mokytis kitose erdvėse, gilinti juos dominančios srities žinias, susipažinti su studijų galimybėmis šioje aukštojoje mokykloje, kas sudaro puikias sąlygas projektuoti savo karjerą dar mokyklos suole. O šį kartą žengtas dar vienas žingsnis „Sumanaus moksleivio akademijos“ projekte, dar vienas žingsnis tiek labiau pažįstant save – ieškant savo polinkių bei domėjimąsi žadinančių sričių, tiek ir pažįstant mokymosi ir darbo pasaulio galimybes.

Jovitos Vainikevičiūtės, Zarasų švietimo pagalbos tarnybos karjeros specialistės informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite