KAIMUOSE SIAUČIA AFERISTAI

0
49
bankininkystes iliustracijos 76445981

Visai neseniai Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo nuteisti keturi romų tautybės asmenys. Dvi merginos ir du jaunuoliai buvo teisiami už sukčiavimą. Jų „verslas“ sekėsi labai gerai. Pareigūnai nustatė, kad per dvejus metus jie dalyvavo 26 nusikalstomosiose veikose. Atvykdavo sukčiai į namus. Pasirinkdavo namus tų, kurių šeimininkai piktnaudžiauja alkoholiu, yra asocialūs, solidesnio amžiaus.

Atvykėliai atveždavo alkoholinių gėrimų, užkandos, su šeimininkais išgerdavo. Kai tie apsvaigdavo ir tapdavo atviraširdžiai, įkalbėdavo, kad reikalinga banko sąskaita, į kurią reika pervesti pinigus už neva parduotą metalą. Šeimininkai sutikdavo, patikėdavo sąskaitą ir net svečių prašymų sudarydavo elektroninės bankininkystės sutartį. Patikėdavo atvykėliams slaptažodžius. O sukčiai veikdavo meistriškai. Įformindavo greituosius kreditus. Greitai gaudavo pinigus ir sąskaitų savininkams meluodavo, kad tai pinigai už parduotą metalo laužą. Pinigus sukčiai pervesdavo į savo sąskaitas. Šių aferistų grupė tokiu apgaulės būdu įsigydydavo kompiuterinę techniką, mobiliuosius telefonus. Griebdavosi žmonės už galvų, kai šių lengvatikių imdavo reikalauti pinigų grąžinimo. Pas dažną ir antstoliai pasibelsdavo.

Šių aferistų grupė buvo nuteista. Tačiau jie nepasimokė. Kai kurie iš jų persikėlė į mūsų kraštą, išsinuomavo butą Visagine ir tokių lengvatikių ėmė ieškoti čia.

Zarasų krašte jie tokių aukų greitai surado. Salako miestelyje jie susipažino su vyru, gimusiu 1945 metais. Vyras buvo apgautas. Nuvažiavo salakonas su jaunu vyru ir mergina į Visaginą. Ten telekomunikacijų paslaugų salone sudarė sutartį. Įsigijo kompiuterį, modemą. Panašiai apgautas ir kitas šešiasdešimt šešerių metų salakonas. Po tokių pirkinių vaišingi svečiai dingo, o žmonės liko skolingi.

Dėl šių ir kitų apgaulių pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nustatyta, kad veikė tie patys asmenys, kurie jau teisti Vilniuje. Kaip papasakojo Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Genadijus Jefimovas, yra įtarimų, kad tokių aukų Zarasų rajone yra daugiau. Vaikams, anūkams būtina pasidomėti, ar jų tėvai, seneliai nesudarinėjo tokių sukčių prašymu greitųjų kreditų sutarčių, ar nebuvo patikėję elektroninės bankininkystės slaptažodžių, nepirko svetimiems žmonėms kompiuterinės technikos, mobiliųjų telefonų. Jeigu taip, yra prašymas skambinti telefonu prokurorui tel. (8 386) 72119. Nelaukite, kad į jūsų, jūsų artimųjų duris pasibels antstoliai. Per tokį lengvabūdiškumą ir patiklumą galima ir paskutinę pastogę virš galvos prarasti. Reikia dar sykį pabrėžti, kad tokių aferistų taikiniais dažniausiai tampa socialiai pažeidžiami, lėšų stokojantys ir mažiau finansiškai raštingi asmenys, kurie turi nepakankamai žinių apie elektroninę bankininkystę. Tokiais sukčiai ir naudojasi.

Julius Paulaitis

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite