LIETUS DAUG PROBLEMŲ SUKĖLĖ IR ŽUVŲ AUGINTOJAMS

0
29
DSC04795

Be perstojo pliaupiantis lietus skandina šių metų derlių. Lietingos dienos daug padarė žalos žemdirbiams. Daug kur vagose tyvuliuoja vanduo, žemesnėse vietose apsemti nemaži plotai. Gausaus lietaus vanduo nespėja susigerti į dirvožemį.

Rūpesčių daug šią vasarą sukėlė nuolat žliaugiantis lietus ir žuvų augintojams. UAB „Vasaknos“ tvinsta tvenkiniai, žuvų inkubatoriai. Perteklinio vandens nepriima jau žemiau esantys vandens telkiniai. Visur sparčiai kyla vandens lygis.

Šventosios upės aukštupyje gaudžia Antalieptės hidroelektrinės turbinos. Dabar jos dirba trys. Jau ir energetikams vandens per daug. Jie dabar dirba taip, kad vanduo nepakiltų virš nustatytų dydžių.

Tiesa, 2015 metų vasara buvo iškilusios kitos problemos. Žuvininkams vandens truko. Tačiau energetikai pagal aplinkosaugininkų reikalavimus turi praleisti tik tiek vandens, kad jo lygis nenusmuktų žemiau nustatyto debito.

Šiuo metu elektrinė leidžia vandens, kad užtvankoje nebūtų jo perteklius. Suveikus sifonams, padėtis būtų žymiai tragiškesnė visiems – ir energetikams, ir žuvininkams.

O štai dabar UAB „Vasaknos“ vadovus ir specialistus toks vandens kiekis baugina ir jie prašo sumažinti elektrinės darbą. To padaryti elektrinė negali. Ji leidžia pro turbinas vandens tiek, kad užtvankoje nebūtų jo pertekliaus. Mat suveikus sifonams, padėtis būtų žymiai tragiškesnė visiems – ir energetikams, ir žuvų augintojams.

Ir elektrinė, ir žuvų auginimo bendrovė atsiduria kaip užburtame rate. Tikimasi, kad greitai bus priimti teisės aktai, kurie padės spręsti šią opią problemą abiem pusėm. O dabar bendrovėms, visoms institucijoms reikia įvairiapusio bendravimo ir susiklausimo.

DSC04796

DSC04797

DSC04798

DSC04800

DSC04804

DSC04807

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite