ZARASUOSE VYKO MOKINIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSAS

0
59

„Žodžiai, kaip ir daiktai, – atšimpa ir nusinešioja. Juos reikia galąsti, prieš ištariant dulkes nušluostyt“. Just. Marcinkevičius.

Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninis etapas vasario 8 dieną vyko Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos Kūrėjų klube. Jau pats pavadinimas ir puiki aplinka kalba apie tai, jog šiandien čia karaliavo tikra Žodžio šventė.

Į konkursą atvyko penkiolika penktų – dvyliktų klasių skaitovų, mokyklinių etapų nugalėtojų iš Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos, Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos, Dusetų Kazimiero Būgos ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijų.

Šio konkurso tikslas – ugdyti kūrybingą, mąstančią ir iškalbingą individualybę, skatinti mokinius domėtis literatūra, ugdyti mokinių kūrybiškumą, puoselėti mokinių meninio žodžio suvokimą ir raišką.

Konkursą pradėjo svajinga Šopeno melodija, kurią pianinu atliko Andrius Kalėda.

Progimnazijos direktorė Aldona Navickienė pasveikino atvykusius, pasidžiaugė, kad šiose gražiose erdvėse vyks puikus renginys ir palinkėjo sėkmės.

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė pagyrė visus atvykusius skaitovus – jie visi nugalėtojai, įveikę mokyklinį etapą ir pasiryžę nešti žodžio grožį toliau.

Konkurse poeziją ir prozą meniškai skaitę mokiniai sugebėjo pasirinkti įdomius, prasmingus tekstus, raiškiai perteikti žodžio grožį, emociškai paveikti klausytojus.

Vertinimo komisija, lietuvių kalbos mokytojos Andželika Vitkūnienė, Daiva Matijošienė, Dainora Biliūnaitė, Ramutė Kuzmienė, Edita Kondratavičiūtė atidžiai stebėjo ir vertino skaitovus.

Pertraukos metu Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Liudmila Vaitavičienė pristatė skaitomiausias knygas paaugliams, pasidžiaugė talentingais skaitovais, paragino dažniau apsilankyti bibliotekoje ir pasinaudoti jos „lobiais“, nes kiekviena knyga laukia savo skaitytojo.

Vertinimo komisijos pirmininkė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Andželika Vitkūnienė pasidžiaugė, kad šio konkurso dalyviai nuoširdžiai skaitė pasirinktus tekstus, yra talentingi meninio žodžio puoselėtojai ir paskelbė nugalėtojus.

5-8 klasių grupėje:

I vieta – Kajus Dubovskis, 8 klasė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Andželika Vitkūnienė.

II vieta – Gertrūda Turlovič, 8 klasė, Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla, mokytoja Ramutė Kuzmienė.

II vieta – Paulina Maldauskaitė, 8 klasė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Vilma Valainienė.

III vieta – Evita Jurevičiūtė, 8 klasė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Vilma Valainienė.

III vieta – Joana Zinkevičiūtė, 6 klasė Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Andželika Vitkūnienė.

9-12 klasių grupėje:

I vieta – Markas Jarmalavičius, III gimnazijos klasė, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, mokytoja Dainora Biliūnaitė.

II vieta – Nelija Prapuolenaitytė, II gimnazijos klasė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Renata Žemaitienė.

II vieta – Austėja Paukštytė, III gimnazijos klasė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Daiva Matijošienė.

III vieta – Neda Novičenko, II gimnazijos klasė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Renata Žemaitienė.

III vieta – Gabija Vadišiūtė, III gimnazijos klasė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Daiva Matijošienė.

Visi konkurso dalyviai gavo Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos įsteigtas dovanėles, Zarasų švietimo pagalbos tarnybos padėkas, nugalėtojai –  diplomus.

Dėkojame progimnazijai, jos Kūrėjų klubui ir mokytojai Andželikai už jaukų priėmimą ir organizacinius rūpesčius.

Tarime ačiū visiems skaitovams už kalbos grožio perteikimą, mokytojams už puikų skaitovų paruošimą, ačiū konkurso vedėjai Gabrielei Glaskaitei.

Konkurso nugalėtojams Markui ir Kajui  linkime sėkmės zoniniame etape.

Tausokime ir mylėkime savo gimtąją kalbą nes ji gyvybės šaltinis, kuris suteikia mums jėgų ir įkvėpimo. 

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite