KVAPAI IR JŲ KONTROLĖ

nvscNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC), vykdo kvapų kontrolę gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose. Iš visų kasmet gaunamų NVSC skundų 8 – 10 proc. sudaro skundai dėl nemalonių kvapų. Dažniausiai gyventojai skundžiasi dėl kvapų, sklindančių iš gyvulininkystės objektų, atliekas ir nuotekas tvarkančių įmonių, gamybos ir sandėliavimo įmonių, maisto tvarkymo įmonių vykdomos ūkinės veiklos.

Kvapų kontrolė vykdoma pagal Kvapų kontrolės gyvenamosios aplinkos ore taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. spalio 4 d. įsakymu Nr. V-885 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 121:2010 „Kvapo koncentracijos ribinė vertė gyvenamosios aplinkos ore“ ir Kvapų kontrolės gyvenamosios aplinkos ore taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės). Kvapų kontrolė vykdoma tais atvejais, kai gaunamas prašymas ar skundas (toliau – skundas) dėl ūkinėje komercinėje veikloje naudojamų stacionarių taršos šaltinių skleidžiamų kvapų gyvenamosios aplinkos ore.


Kvapo kontrolė vykdoma keturiais etapais
I-ame etape sudaroma komisija iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, savivaldybės administracijos bei leidimą atitinkamai ūkinei komercinei veiklai išdavusios institucijos atstovų. Komisija su pareiškėju suderintu laiku nuvyksta į pareiškėjo skunde nurodytą gyvenamąją aplinką ir ūkinės komercinės veiklos vykdymo vietą ir įvertina, ar pareiškėjo gyvenamosios aplinkos ore bei ūkinės komercinės veiklos vykdymo vietoje yra jaučiamas kvapas, ar šis kvapas gali būti siejamas su skunde nurodyta ūkine komercine veikla. Jei kvapas yra jaučiamas ir gali būti siejamas su nurodyta vykdoma ūkine komercine veikla, II-ame kvapų kontrolės etape įvertinama ar vykdomoje ūkinėje komercinėje veikloje nėra pažeidimų. Pirmiausia tikrinama ar įmonės statiniai atitinka nustatytus statinio saugos ir paskirties reikalavimus, ar nėra technologinio proceso pažeidimų, ar ūkinė komercinė veikla nepažeidžia ūkinei komercinei veiklai išdavusios institucijos leidime (licencijoje) nustatytų ūkinės komercinės veiklos vykdymo sąlygų. Jeigu šie pasirodys esantys pažeisti, įmonės vadovai įpareigojami šalinti pažeidimus. Jeigu procesai įmonėje vyksta tvarkingai, tuomet atliekamas III-asis kvapų kontrolės etapas: cheminių medžiagų (teršalų) identifikavimas ir jų koncentracijos ore nustatymas.


Nustačius pažeidimų II-ame ar III-ame kvapo kontrolės etapuose, kvapo tyrimas nutraukiamas, o surinkta medžiaga perduodama už atitinkamų reikalavimų laikymąsi atsakingai institucijai.


Kokiais atvejais skundai nenagrinėjami?
Dalis skundų lieka nenagrinėti, nes pateikiami ne pagal kompetenciją, t. y. kai skundžiamasi ne dėl ūkinės veiklos skleidžiamų kvapų, pvz. iš kaimynų buto, kiemo, lauko tualeto sklindančio kvapo.


Skundas nenagrinėjamas ir tada, jei nustatoma, kad vykdant veiką buvo atliktas ūkinės komercinės veiklos sukeliamo kvapo koncentracijos modeliavimas, kuriuo apskaičiuota kvapo koncentracija neviršijo didžiausios leidžiamos kvapo koncentracijos ribinės vertės ir ūkinės komercinės veiklos vykdymo sąlygos po kvapo koncentracijos modeliavimo nepakito.

Kontaktai žiniasklaidai
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Utenos departamento Zarasų skyriaus vedėja
Ingrida Indriūnaitė
tel./faks. (8 385) 52 062
el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

nvsc


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Komentarai  
+3 # marmalas 2019-07-22 11:43
Seliu aikstej praejusi savaitgali irgi nekokie kapai sklido is jaunimo :D
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Kino filmas Zarasuose


Apklausa

Ar jau laukiate Kalėdų ir Naujųjų metų?Bendruomenė „Miško broliai“

Savaitės populiariausi

SKAUDŽIAI BAUDŽIA SLIDUS KELIAS
03 Gruo 2019 11:54SKAUDŽIAI BAUDŽIA SLIDUS KELIAS

2019-12-02 apie 07.54 val., Utenos r., kelio Kauna [ ... ]

Plačiau
KVIEČIAME Į "SADŪNŲ" KONCERTĄ
02 Gruo 2019 09:19KVIEČIAME Į

Tikriausiai mažai Lietuvoje tėra žmonių, negir [ ... ]

Plačiau
PAVOGTAS OPEL ZAFIRA AUTOMOBILIS
02 Gruo 2019 08:40PAVOGTAS OPEL ZAFIRA AUTOMOBILIS

2019-12-01 apie 05.08 val. gautas vyro (g. 1959 m. [ ... ]

Plačiau

Naudingos nuorodos

Naujausi skelbimai

Darbas logistikos įmonėse Olandijoje
( / Darbo skelbimai)

noimage
12-06-2019

Maisto pristatymas elektriniu dviračiu Amsterdame/Mastrichte
( / Darbo skelbimai)

Maisto pristatymas elektriniu dviračiu Amsterdame/Mastrichte
12-06-2019

Vandens gręžinių meistro pagalbininkas Olandijoje
( / Darbo skelbimai)

Vandens gręžinių meistro pagalbininkas Olandijoje
12-06-2019

Reno espace
( / Transporto priemonės)

noimage
12-05-2019

superkamauto
( / Transporto priemonės)

superkamauto
12-05-2019

Naujas Mobilusis
( / Kompiuteriai ir ryšio priemonės)

Naujas Mobilusis
12-05-2019

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information