4 DIDŽIAUSIOS KLAIDOS NUSIPIRKUS BRANGŲ BONSAI MEDELĮ

0
50

Kaip žinia bonsai medeliai tikrai nėra pigūs palyginti su kitais augalais. Todėl, dėl netinkamos priežiūros ar kitokių klaidų netekus šio medelio ar tiesiog sugadinus jo išvaizdą, gali būti tikrai labai apmaudu. Tos klaidos dažniausiai būna susijusios bonsų priežiūros neišmanymu. Pažvelkime į tai plačiau.

Kodėl tokia svarbi kruopšti bonsų priežiūra?

 

Jeigu norite, jog bonsai medelis turėtų sveikas šaknis, džiugintų norima norma, jų lapai ir spygliai būtų sveiki, sodrios spalvos bei spindintys ir bonsai medelis džiugintų kelias dešimtis metų net jūsų vaikus, tuomet teks šiek tiek pasidarbuoti. Augalų mylėtojai žino, jog egzistuoja augmenija, kuria reikalauja minimalios priežiūros. Tačiau šalia to egzistuoja ir tokie augalai, kurių priežiūra yra ištisa meno filosofija. Bonsai medeliai priklauso pastarųjų kategorijai.

Juk, kas yra bonsai? Tai mūsų šalyje ar tropiniuose kraštuose augančių didelių medžių mažieji broliai. Kad medelis išlaikytų savo mažą ūgį ir norimą formą, tenka gerai ir kantriai paplušėti. Visgi, rezultatas tikrai to vertas. Tik pasižiūrėkite į medelių auginimo aistruolius. Jie taip užsidegę šia veikla, jog neskaičiuoja nei laiko, nei sveikatos, skirtų bonsai medelių priežiūrai. Ne be reikalo sakoma, jog Japonijos filosofija, nežiūrint to į kokią sritį įbrisite, praryja ir užburia negrįžtamai. Bonsai pasaulis yra ne tik itin kruopštus bei ilgas darbas, bet ir be galo malonus laiko praleidimas. Klaidos nelabai pageidautinos, tad reikia pasistengti jų išvengti. Taigi, daugiau patarimų apie bonso priežiūrą.

Bonsų laistymas

Bonsai medeliams drėgmė yra  būtina, tačiau per daug vandens gali imti pūdyti šaknis. Kad pasiekti reikiamą vandens balansą, palaukite keletą dienų. Kai žemė akivaizdžiai bus sausa, medelį su vazonu galima panardinti į vandens temperatūros vandenį ir leisti prisigerti. Tuomet reikia leisti vandens pertekliui nubėgti. Taip išvengsite bonsai perlaistymo.

Paprastai žmonės gėles mėgsta laistyti pagal grafiką, sakykim, šeštadieniais. Bonsai tai netinka. Juos reikia laistyti tuomet, kai matote, jog to akivaizdžiai reikia. Didelė klaida – lauko bonsai medelius laistyti šaltu vandeniu karštuoju metų laiku. Dirva stipriai įkaista ir pernelyg šaltas vanduo bonsai medeliui sukels tikrą stresą. Geriausiai tinka kambario temperatūros vanduo. Jis tinkamiausias ir patalpose auginamiems bonsams.

Bonsai tręšimas

Paprastai bonsai medeliai auginami mažuose vazonuose. Todėl visai natūralu, jog juose yra per mažai  maistinių medžiagų.  Tad tręšti bonsai yra būtina. Vėlgi, nedarykite klaidų. Bonsai medelį patariama tręšti dažniau, tačiau naudojant silpnesnės koncentracijos trąšas. Į tai atsižvelgti svarbu tam, jog nenudegintumėte augalo šaknų. Kalbant apie tręšimo dažnumą, reikia žinoti, jog, bonsai tręšimo dažnumas dažniausiai priklauso nuo sezoniškumo. Žiemą, ypač lauko medeliai, žiemoja, tad tręšti reikia mažiau. Tręšimo intensyvumas yra didžiausias vasarą, bet reikia nepamiršti vienos taisyklės – jeigu medelis žydi, tręšti nepatariama.

Bonsai formavimas

Kaip žinia, kad bonsai atrodytų, kaip bonsai, vienas svarbiausių darbų – medelio formavimas. Galima rasti įvairių  bonsai medelių formavimo technikų. Visgi, nemažai jų yra skirtos pažengusiems augalų mylėtojams. Jeigu bonsai medeliais susidomėjote neseniai, verčiau pradėkite nuo paprastų formavimo technikų.

Bonsai formavimo samprata apima ir jo šaknų, ir viršūnių tvarkymą. Viena didžiausių klaidų – kada ką formuoti. Kai medelis žiemoja, jo šaknų geriau nejudinti. Štai genėti viršūnėles ir neleisti medeliui prarasti savo veido patartina ištisus metus.

Bonsai persodinimas

Šioje srityje svarbu nepadaryti klaidų. Bonsai medelius geriausia persodinti ankstyvą pavasarį. Jokiu būdu nenaudokite paprasto dirvožemio. Jis turi būti skirtas bonsams. Ir – jeigu nesate tikri ar medelį reikia persodinti, išimkite jį iš vazono. Persisukusios šaknys rodo, jog persodinimas būtinas. Galiausiai –  jei medelis jaunas ir greitai auga, jį persodinti galima kasmet. Brandžiam augalui pakaks kas 3-4 metai.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite