JAUNŲJŲ ŽODYNININKŲ PERGALĖS

Spausdinti

RBF 6171Jau penktąjį kartą Lietuvių kalbos institutas pakvietė moksleivius ir suaugusiuosius paragauti žodynininko duonos – sukūrus savo žodyną dalyvauti konkurse „Mano žodynas“, vykstančiame kas dvejus metus. Konkurso organizatoriai sulaukė įdomių ir originalių žodynų iš įvairių Lietuvos vietovių.

Labai džiaugiuosi šiame konkurse dalyvavusiais savo mokiniais – Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos ugdytiniais: žodyno rašymu dar pernai susidomėjo abiturientas Simas Kavaliauskas bei gimnazistės Deimantė Jurevičiūtė ir Sonata Obuchovičiūtė. Kiekvienas dalyvis pasirinko savitą temą: Sonata rinko garsių poetų ir krašto literatų eilėraščius, kuriuose kalbama apie Zarasų miestą ar mūsų kraštą, Deimantė tyrinėjo palyginimus: kokius mūsų šiandieninėje kalboje vartoja gimnazistai, jų tėvai ir seneliai. O Simas domėjosi Zarasų krašto dvarais ir palivarkais, jų likimais. Taigi, teko nemažai paplušėti, juk konkurso darbai buvo vertinami pagal išsamumą, moksliškumą, kūrybiškumą.

Konkurso rezultatai išties nudžiugino – nei vienas darbas neliko nepastebėtas: 9–12 klasių moksleivių grupėje I vietą pelnė Deimantė Jurevičiūtė už darbą „Trys palyginimų šiandieninėje šnekamojoje kalboje įvairaus amžiaus žmonių grupėse žodynai“, III vietą užėmė Simas Kavaliauskas už darbą „Zarasų krašto dvarų ir palivarkų žodynas“. 2b klasės mokinei Sonatai Obuchovičiūtei, parašiusiai darbą „Autorių ir jų eilėraščių apie Zarasus ir Zarasų kraštą žodynas“, skirtas paskatinamasis prizas (beje, šį žodyną gimnazistė ketina padovanoti Zarasų viešosios bibliotekos kraštotyros skyriui). Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti Lietuvių kalbos instituto, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, leidyklų „Obuolys“ ir „Dominicus Lituanus“ prizais.

Konkursui mokinius rengusi

mokytoja Gitana Kavaliauskaitė

RBF 6171

RBF 6185


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information