Adomus

Ignalinos kredito unija

Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

ELTA naujienos

DARBO UŽMOKESČIO ATOTRŪKIS TARP VILNIAUS IR LIKUSI...
02 Birž. 2023 07:46

2023 m. pirmąjį ketvirtį bruto darbo užmokesčio atotrūkis tarp regionų buvo 421,8 Eur, pran [ ... ]

Plačiau
„SODRA“ PASKELBĖ BIRŽELIO PENSIJŲ IR IŠMOKŲ MOKĖJI...
31 Geg. 2023 08:22

„Sodra“ trečiadienį paskelbė pensijų ir išmokų mokėjimo datas 2023 metų birželio mėn [ ... ]

Plačiau
SEIMAS RADO SUTARIMĄ DĖL SAVIVALDOS POLITIKŲ IŠLAI...
25 Geg. 2023 12:56

Seimui ketinama pateikti Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kuriomis bus nustatytas fiksuotas sav [ ... ]

Plačiau

Lietuvoje

Prisijungimas / Registracija

,,SPORTUOK IR POILSIAUK – SVEIKAS BŪK“

logo facebok pngSkatinant mokinių turiningą ugdomąją veiklą vasaros atostogų metų Zarasų sporto centras baigė įgyvendinti stovyklą ,,Sportuok ir poilsiauk – sveikas būk!“ Švietimo mainų paramos fondo projekte ,,TAPK“ (,,Tobulėk. Auk. Pažink. Kurk.“). Stovykla buvo vykdoma Zarasuose trimis pamainomis po 10 d. Per tris pamainas vasaros džiaugsmais mėgavosi 95 vaikai iš Zarasų rajono savivaldybės (9 vaikai iš šeimų gaunančių valstybės socialinę paramą).

Programos tema – sveika gyvensena, todėl sveikatingumu alsavo visa stovykla. Stovyklos esmė – vertybių ugdymas, kurios yra šiuolaikinės demokratinės visuomenės kūrimo vienas iš svarbiausių veiksnių. Visų trijų pamainų metu buvo siekiama plėtoti neformaliojo vaikų švietimo veiklų formas bei turinį ir didinti neformaliojo švietimo prieinamumą mokiniams. Didelis dėmesys skirtas sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui. Būtent todėl stovyklos dienotvarkė buvo pagrista tolerancijos, pilietiškumo, asmeninių kompetencijų ugdymo, fizinio aktyvumo ir sveikatos prevencijos temomis, aktualiomis šiuolaikiniame socialiniame ir asmeniniame gyvenime. Kiekviena diena stovykloje prasidėdavo įvairiomis veiklomis ir užsibaigdavo pramogomis, renginiais ir varžybomis. Vaikams kiekvieną dieną buvo vykdomos rytinės mankštos, įvairūs judrieji žaidimai. Vaikai pramogavo žaisdami tinklinį, paplūdimio rankinį, futbolą, vyko įvairūs atrakcionai ant vandens, baidarių irklavimo, smiginio, bendro fizinio pasirengimo, šaškių varžybos. Antalieptės seniūnijos šventės metu futbolo varžybose iškovota trečioji vieta, Antazavės seniūnijos šventėje dalyvauta kroso estafečių varžybose. Be aktyvios fizinės veiklos, vaikams buvo sudaryta turininga edukacinė programa. Važiavome į Kriaunų apžvalgos ratą, kur atsiveria nuostabus Aukštaitijos kraštovaizdis. Ėjome Šavašos pažintiniu taku. Dalyvavome Dusetose organizuotose "Drakonų" valčių varžybose ir užėmėme 2 vietą mišrių komandų įgulose. Maudėmės Zarasaičio ežero paplūdimio baseine ir šokinėjome nuo bokštelio. Lankėmės Zarasų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kur išklausėme mokymus apie saugų poilsį gamtoje, susipažinome su PGT naudojamomis techninėmis priemonėmis, išmokome gelbėti skęstantį žmogų. Visiems labai patiko susitikimas su Nindzių kovos menų atstovu Artūru Memiuku, visus sužavėjo jo nindzės apranga ir demonstruojami ginklai, bet vertingiausiais buvo jo pasakojimas apie tai kaip svarbu išvengti konfliktų ir kaip elgtis ekstremaliose gyvenimo situacijose. Zarasų 508 kuopos kariai savanoriai sudarė vaikams galimybę patiems išbandyti savanoriškos krašto apsaugos ypatumus. Įvyko susitikimas su VSAT prie LR VRM Ignalinos rinktinės branduolinės energetikos objektų apsaugos dalinio pareigūnais. Šio susitikimo metu pasieniečiai – kinologai pademonstravo, kaip tarnybiniai šunys aptinka kontrabandinius ir pavojingus krovinius, stovyklautojai ant savęs išbandė visą pasieniečio ekipiruotę, susipažino su branduolinių objektų apsaugai naudojamomis techninėmis priemonėmis. Zarasų krašto muziejaus parodos apžiūra, apsilankymas naujai renovuotoje viešojoje bibliotekoje, ekskursija į Gražutės regioninį parką, lankymasis pažintiniame take ir Salako bažnyčioje, ekskursija į Dusetų kultūros centro dailės galerija ir Nomedos Saukienės parodos apžiūra.


Paskutinę stovyklos dieną vainikavo vakaronė prie laužo, apdovanojimai ir nuoširdus bendravimas. Manome, kad įvykdžius šią programą, didės vaikų informatyvumas sveikos gyvensenos klausimais, o tai keis vaikų ir paauglių įsitikinimus, elgesį, skatins fizinį aktyvumą, norą sveikiau gyventi. Vaikams buvo suteikta galimybė dalyvauti jiems patinkančioje neformaliojo švietimo veikloje. Įgyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai padėjo formuoti sveikos, stiprios, energingos demokratiškos jaunosios kartos ugdymą, kartos, kuri kurs mūsų visų ateitį.

Programą finansavo Zarasų rajono savivaldybė ir Europos socialinis fondas

logo facebok png

1

3

4

6

12

Sumazinta 6


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti

Zuza.lt - Prekybos centras internete


Srotas24.lt - Automobilių dalys

Apklausa

Ar planuojate savo vasaros atostogas?

Savaitės populiariausi

TARPTAUTINĖ VAIKŲ GYNIMO DIENA
31 Geg. 2023 13:03

Birželio 1 diena. Tarptautinė vaikų gynimo die [ ... ]

Plačiau
ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS MERĖ NIJOLĖ GUOBIENĖ AP...
01 Birž. 2023 14:00

Birželio 1-ąją, minint Tarptautinę vaikų gyni [ ... ]

Plačiau
ZARASUOSE ATIDARYTA ŠARŪNO SAUKOS IR NOMEDOS SAUKI...
30 Geg. 2023 14:35

Gegužės 27 d. Zarasų miestui buvo ypatinga dien [ ... ]

Plačiau

Naujausi skelbimai

Maisto gamybos darbuotojai
( / Darbo skelbimai)

Maisto gamybos darbuotojai
06-05-2023

Malkos
( / Kita)

Malkos
06-03-2023

Dvigulė lova
( / Kita)

noimage
06-03-2023

Bulvės grūdai
( / Kita)

noimage
06-03-2023

Pjaunu žole trimeriu
( / Kita)

noimage
05-31-2023

Parduodamas sodo namas su 11,50 a. sklypu Liaudiškių k.
( / Nekilnojamasis turtas)

Parduodamas sodo namas su 11,50 a. sklypu Liaudiškių k.
05-31-2023

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information