ADMINISTRACINĖS NAŠTOS PRIEMONIŲ VYKDYMAS ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE 2020 METAIS

0
22
min news zrs 387 kreive

Rajono Savivaldybės taryba kasmet tvirtina rajono Savivaldybės strateginį veiklos planą, rajono Savivaldybės administracijos direktorius – rajono Savivaldybės administracijos metų veiklos planą, kuriuose numatomos tam tikros priemonės, mažinančios administracinę naštą juridiniams ir fiziniams asmenims (toliau – Priemonės). Taip pat nustatomi Priemonių vertinimo kriterijai (2020 metais buvo nustatytos tokios Priemonės: administracinę naštą mažinančių įvertintų norminių teisės aktų projektų skaičius; atnaujintų informacinių pranešimų rajono Savivaldybės interneto svetainėje skaičius apie administracinę naštą, informacijos pateikimų Zarasų rajono savivaldybės administracijos Centralizuotam vidaus audito skyriui apie priemonių vykdymą skaičius.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos Centralizuotas vidaus audito skyrius kasmet, pasibaigus pusmečiui, vertina kaip buvo vykdomos Priemonės ir parengtas Vidaus audito ataskaitas apie Priemonių vykdymo vertinimą skelbia Zarasų rajono savivaldybės svetainėje. 2020 m. spalio 16 d. Administracinės naštos mažinimo priemonių vykdymo Zarasų rajono savivaldybėje vertinimo vidaus audito ataskaitoje buvo pateiktas 2020 metų pirmame pusmetyje Priemonių vykdymo vertinimas. Vidaus audito metu nustatyta, kad Zarasų rajono savivaldybės tarybos 2020–2022 metų strateginiame veiklos plane numatytos administracinės naštos mažinimo priemonės du vertinimo kriterijai jau įvykdyti pirmajame pusmetyje. Tai – administracinę naštą mažinančių norminių teisės aktų keitimas (administracinės naštos aspektu buvo įvertinti 6 norminių teisės aktų projektai socialinių paslaugų, turto valdymo, projektų finansavimo ir kitose srityse, aktualiose fiziniams ir juridiniams asmenims), o vieno vertinimo kriterijaus vykdymas tęsiamas. Taip pat buvo pateiktos ir rekomendacijos gerinti funkcijas, susijusias su administracinės naštos mažinimu.

2021 metų balandžio 26 d. Administracinės naštos mažinimo priemonių vykdymo Zarasų rajono savivaldybėje vertinimo vidaus audito ataskaitoje buvo pateiktas 2020 metų antrajame pusmetyje Priemonių vykdymo vertinimas. Vidaus audito atlikimo metu nustatyta, kad iš 2020 metais planuotos įgyvendinti administracinės naštos mažinimo priemonės vertinimo kriterijų visi buvo įvykdyti visiškai ir laiku. Taigi, 2020 metais buvo pasiektas Zarasų rajono savivaldybės tarybos 2020–2022 metų strateginiame veiklos plane numatytas su administracinės naštos mažinimu susijęs Viešojo ir vidaus administravimo programos įgyvendinimo rezultatas – įvykdyti visi plane nurodyti administracinės naštos mažinimo priemonės vertinimo kriterijai. Vidaus audito metu nustatyta, kad iš esmės yra sukurtos ir vykdomos vidaus kontrolės procedūros, kuriomis siekiama užtikrinti atitinkantį teisės aktų reikalavimus administracinės naštos mažinimo priemonių vykdymo procesą.

Administracinės naštos priemonių vertinimas jas įgyvendinant padeda numatyti administracinės naštos mažinimo galimybes, identifikuojamos esminės problemos, susijusios su administracine našta ir jos mažinimu.
 

Dokumentų valdymo skyriaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite