ADVENTO VAKARONĖ TURMANTE

0
48
DSC 0032

2017 m. Gruodžio 10 d. Turmante vyko tradicine tapusi širdžiai ir sielai miela šventė . Lietuvos lenkų sąjungos bendruomenė visus Turmanto miestelio gyventojus ir svečius iš aplinkinių gyvenviečių pakvietė į advento vakaronę prisiminti ir išsaugoti senuosius papročius, kurie būdingi katalikams. Renginys prasidėjo Šv. mišiomis Bažnyčioje. Po mišių visi atskubėjo į kultūros namus, kur jau laukė padengti stalai ir artistai.

Po Lenkų bendruomenės pirmininkės Teresos Narkevičienės sveikinimo prasidėjo koncertas. Koncertą vedė Katarzyna Šidlovskaja .Ji ir pati giedojo Gražias kalėdinės Giesmes. Šventėje buvo ne tik atliekamos tradicinės šventinės, kalėdinės dainos, bet ir visi susirinkusieji galėjo paragauti tradicinių patiekalų. Turmanto skyriaus lenkų bendruomenės savanoriai aplankė Turmanto senjorus, pakvietė juos prisiminti tikruosius Advento ir Šv. Kalėdų šventinio laikotarpio papročius, prašė pasidalinti jų šeimų tradicinių patiekalų receptais. Nuo visiem įprastos silkės su įvairiais įdarais iki keptų svogūnų atrodančių kaip skani bandelė bei kitų pasninko valgių. Kiekviena šeimininkė atnešusi patiekalą ant bendro stalo, pasakojo savo šeimos tradicijas ir mielai dalijosi valgių receptais. Tradiciniais patiekalais padengtą stalą pašventino Turmanto klebonas Jonas Mačiulis. Jis linkėjo susirinkusiems sveikatos ir dvasinio tobulėjimo. Šventėje dalyvavo ir visus sveikino Turmanto lenkų bendruomenės pirmininkė Teresa Narkevičienė, , LR seimo narys Algimantas Dumbrava ir Zarasų rajono tarybos narys Rimvydas Podolskis su savo žmona, Zarasų miesto seniūne, Olga Podolskiene. Visi kalbėjusieji ir kiti dalyvavę šioje adventinėje šventėje džiaugėsi, kad vis dar yra žmonių, kurie prisimena, puoselėja ir ateinančioms kartoms perduoda, tai kas buvo svarbu ir kaip gyveno adventiniu laikotarpiu mūsų tėvai ir seneliai.

Lietuvos lenkų sąjungos Zarasų sk. pirmininkė Teresa Narkevičienė( tradicinio renginio iniciatorė) dėkojo visiems projekto savanoriams Ilonai Veikšai, Margaritai Šidlovskai ir Mariui Bukauskui, kurie gražiai padengė stalą. Patiekalus gamino : Teresa Jurkenienė, Marija Valuta, Sofija Aniškevič, Ilona Veikša, Marius Bukauskas, Ana Šepliakova, Aldona Liaudanskienė,Tamara, Svetlana Goršanova,Teresė Narkevičienė ir kt. Salę papuošė Ana Lotočka – Šukelienė su vaikais. Dėkojame svečiams iš Smalvų ir Visagino, taip pat renginio rėmėjui p. Dudalevui parėmusiam renginį savo užauginta jautiena. 

Lėšos tradiciniam Turmanto miestelio renginiui buvo skirtos iš Vietos bendruomenių rėmimo programos pagal 2.3 priemonę “Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse.

Organizatoriai

DSC 0036

DSC 0057

DSC 0061

DSC 0069

DSC 0079

DSC 0128

DSC 0139

DSC 0145

DSC 0161

DSC 0202

DSC 0231

DSC 0257

DSC 0302

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite