AKTUALI INFORMACIJA VASAKNŲ KAIMO GYVENTOJAMS DĖL VANDENS KOKYBĖS GERINIMO

0
72
vanduo

Pastaruoju metu Zarasų rajono savivaldybės administracija sulaukė Vasaknų kaimo gyventojų skundų dėl itin prastos vandens kokybės. Dėl šios priežasties rajono Savivaldybės administracija 2023 m. liepos 31 d. pasirašė sutartį su UAB „Infes technologijos“, siekiant pagerinti vandens kokybę.

Buvo atliktas Vasaknų kaimo gręžinyje esančio vandens tyrimas ir nustatyta, kad jame yra HN 24:2023 normas viršijantys geležies ir mangano kiekiai, taip pat artimas ribinei normai amonio kiekis.

Norint, kad iš gręžinio tiekiamas vanduo atitiktų LR HN 24:2023 normų reikalavimus, būtina įrengti vandens gerinimo įrenginius. UAB „Infes technologijos“ pasiūlė naudoti bereagentinę vandens gerinimo technologiją. Ši technologija yra paremta oro įterpimu į vandenį, oro ir vandens maišymu (oksidacija) bei susidariusių nuosėdų filtravimu. Siūlomi vandens gerinimo įrenginiai veiks automatiškai, be nuolatinės priežiūros.

Atliekant statybos darbus numatoma:

• Atlikti topogeodezinius ir projektavimo darbus

.
• Pastatyti vandens gerinimo įrenginių pastatą, kurio vidaus išmatavimai 2,5×3,0 metrų. Pastatui įrengiami pamatai, išbetonuojamos ir apklijuojamos plytelėmis grindys. Pastate bus įrengtas vedinimas, elektrinis šildytuvas, šviestuvai, įvadinė elektros spinta, rozetės.

• Pastate įrengti vandens gerinimo filtrus, sklendes ir kitą reikiamą armatūrą bei įrangą vandens valymo procesams užtikrinti.

• Įrengti apskaitas ir slėgio daviklius nevalytam bei valytam vandeniui.

• Įrengti naują vandentiekio vamzdyną nuo esamo vandens gręžinio iki vandens gerinimo įrenginių pastato. Įrengti valyto vandens tinklą nuo pastato iki esamo vandentiekio tinklo.

• Filtrų plovimo paplavų tinklą nuvesti į paplavų skaidrintuvą ir nuo jo į gamtinę aplinką/kūdrą.

• Pakloti elektros įvadinį ir gręžinio valdymo kabelius nuo esamo gręžinio iki vandens gerinimo įrenginių pastato.

• Įrengti gręžinio siurblio valdymo (dažnio keitiklio) perkėlimą į vandens gerinimo įrenginių pastatą bei įrengti duomenų perdavimo sistemą.

• Įrengti žvyro dangos aikštelę prie vandens gerinimo įrenginių pastato.

• Aptverti vandens gerinimo įrenginių pastatą, gręžinio pasaugos zoną ir kūdrą tinkline tvora su vartais.

• Atlikti įrangos paleidimo, apmokymo ir baigiamosios dokumentacijos parengimo darbus.

Visų darbų vertė: 118 580,00 eurų.

Planuojama, kad darbai bus atlikti iki šių metų pabaigos ir gyventojai naujuosius metus pasitiks su skaidriu bei švariu vandeniu.


Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite