APIE PAŽEIDIMUS IR PO NAKTIES ĮSIGALIOSIANTĮ DRAUDIMĄ ŽVEJAMS

0
81
tfoto

Siekdami užtikrinti tinkamą Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių laikymąsi, Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai organizuoja reidus, skirtus mėgėjų žvejybos kontrolei užtikrinti. Per pastarąsias dvi savaites Zarasų r., Molėtų r., Anykščių r., Ignalinos agentūrų ir Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai suorganizavo 19 išvykų, kurių metu patikrino 356 žvejus mėgėjus.

Iš patikrintų Utenos regiono ežeruose žvejojusių žvejų, nustatytas 51 mėgėjiškos žūklės pažeidimas. Pastarųjų išvykų rezultatai rodo, kad situacija kartojasi: žvejai mėgėjai žinodami, kad visuose šalies vandens telkiniuose nuo sausio 2 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant gyvą žuvelę, jo nepaiso, taip gamtai padarydami didelę žalą. Utenos regiono aplinkos apsaugos pareigūnai dar kartą primena, kad šio draudimo privaloma laikytis iki balandžio 20 d. Reidų metu nustatyta dešimt atvejų kuomet buvo žvejojama draudžiamu žvejybos būdu – masalui naudojant gyvą žuvelę. Už tokius mėgėjų žvejybos pažeidimus piliečiams yra numatyta sankcija pagal ANK 291 str. 4 d. Kitais atvejais nustatyti pažeidimai – kuomet žvejai žvejojo neturėdami mėgėjiškos žūklės leidimų, smaigų ir kt.

Prie galiojančio draudimo žvejoti masalui naudojant gyvą žuvelę aplinkosaugininkai informuoja, kad rytoj (vasario 1 d.) įsigalioja draudimas gaudyti lydekas visuose vandens telkiniuose (iki balandžio 20 d.). Nesilaikant nustatytų taisyklių ir pagavus lydeką draudžiamu laikotarpiu žuvis tuoj pat turi būti paleidžiama į tą patį vandens telkinį.

Tad būkime drausmingi, nepridarykime žalos gamtai ir vadovaukimės esamomis taisyklėmis.

Apie pastebėtus galimai daromus pažeidimus prašome informuoti pareigūnus tiesiogiai arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite