AVILIO EŽERE NUSTATYTI PAŽEIDĖJAI NETEKO VALČIŲ

0
57
paz

Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai š. m. lapkričio 7 d. prie Avilio ežero atvyko dar sutemus. Turėdami įtarimų, kad šiame vandens telkinyje vykdoma neteisėta žvejyba statomais tinklais, pradėjo stebėjimą. Apie 7 val. nuo Avilių II kaimo valtimi išplaukė pilietis. Tai, kad su savimi neturėjo jokių mėgėjų žvejybos įrankių, pareigūnams sukėlė įtarimą.

Netrukus aplinkosaugininkai įsitikino, kad nuojauta jų neapvylė, nes minėtas asmuo pradėjo traukti iš anksto pastatytą tinklą. Baigęs darbą grįžo į krantą. Išlipęs iš valties ir nešinas maišu bėgte pasileido link kaimo. Pareigūnai puolė iš paskos. Gaudynės tęsėsi neilgai – už poros šimtų metrų bėglys buvo sulaikytas. Aplinkosaugininkai nenustebo pamatę šio kaimo gyventoją V. S., kuris jau ne kartą už tokią veiką buvo pakliuvęs Utenos RAAD GGAI pareigūnams, kadangi kiekvieną kartą sulaikomas bando bėgti, slėptis ir t. t. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad minėtas pilietis statomu tinklu neteisėtai sugavo 6,96 kg kuojų ir 1,62 kg ešerių. Už šį pažeidimą jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Pagal LR ANK 291 str. 4 dalį jam gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų ir valties bei statomo tinklo konfiskavimas. Be to dar teks atlyginti gamtai padarytą 77,22 eurų žalą.

Kol vieni pareigūnai formino pažeidimą, kiti irgi negaišo laiko. Apžiūrinėjant ežero pakrantėje esančias valtis, aplinkosaugininkams viena iš jų irgi sukėlė įtarimų, kad ji gali būti naudojama žvejyboje draudžiamais įrankiais. GGAI pareigūnai prie šio ežero nutarė atvykti ir sekančią dieną. Įtarimai pasitvirtino. Jau įdienojus, nuo to pačio Avilių II kaimo, aplinkosaugininkams įtarimų sukėlusia valtimi išplaukė pilietis. Patikrinęs 5 neteisėtai pastatytas ežerines gaudykles-venterius dar imitavo mėgėjišką žvejybą meškere. Pareigūnų suklaidinti nepavyko, kadangi visa jo neteisėta veika buvo fiksuojama. Rastas ir dar vienas pakrantės krūmuose paslėptas pažeidėjo venteris. Šis asmuo, Avilių II kaimo gyventojas, irgi gerai žinomas Utenos RAAD GGAI, kadangi jau ne kartą buvo baustas už žvejybą draudžiamais įrankiais. Piliečiui A. B. surašytas administracinio nusižengimo protokolas, paimta valtis, 6 venteriai. Pagal LR ANK 291 str. 4 dalį jam gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų su įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Utenos regiono aplinkos apsaugos pareigūnai tikisi iš visuomenės neabejingumo ir prašo pastebėjus galimus pažeidimus informuoti pareigūnus tiesiogiai arba bendruoju pagalbos tel. 112.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos informacija

paz2

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite