„DAINŲ DAINELĖ“

0
112
1

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių, ilgametes tradicijas turinčių ir tęsiančių šalies muzikinių renginių. Nuo 1974 metų rengiamas konkursas siekia puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius. 

Zarasų meno mokykloje vyko I-asis šio konkurso etapas. Renginio vedantieji Evita Jurevičiūtė ir Andrius Kalėda pristatė konkurso nuostatus ir pakvietė Zarasų meno mokyklos direktorę Rasą Juškėnienę pasveikinti susirinkusius. Sveikinimo žodį tarė vertinimo komisijos pirmininkė, Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Sigita Keršienė. Dalyvius vertino: Zarasų meno mokyklos mokytoja metodininkė, konkurso koordinatorė – Jūratė Stacevičiūtė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos direktorė – Aldona Navickienė, Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro mėgėjų kolektyvo vadovė Rasa Rugaitytė.
 

Konkursą pradėjo penkiametė solistė iš Salako Aleksandra Iljina, solistę dainuoti moko mokytoja Galina Palagina. Konkurse dalyvavo dvi žavios mokytojos Dianos Skvarčinskaitės solistės iš Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos, tai Laura Pužaitė ir Emilija Vaitkevičiūtė. Augustę Saulę Juškėnaitę ir Mariją Šipelytę, Zarasų meno mokyklos solistes, dainuoti moko mokytoja Violeta Cvirkaitė – Bendelston. Zarasų Pauliaus Širvio progimnaziją šiame konkurse atstovavo Augustinas Pupelis ir Kiril Timofejev, vadovas ir koncertmeisteris mokytojas Gražvydas Gasparavičius bei vokaliniai duetai Elina Laurikėnaitė ir Kornelija Trimonytė , Goda Chmieliauskaitė ir Mildutė Kuosaitė, šiuos duetus dainuoti moko mokytoja Diana Skvarčinskaitė. Puikiai konkurse pasirodė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistai, kurie atliko savo kūrybos bei pačių aranžuotas lietuvių liaudies dainas, pritardami gitara, fleita, akordeonu, cajon būgnu. Vokalinis duetas – Emilija Vaitkutė ir Emilija Venediktovaitė, tercetas – Diana Boriak, Gilmė Dainytė ir Adomas Mechovičius bei vokalinis vaikinų ansamblis, tai mokytojo Gražvydo Gasparavičiaus konkursui parengti kolektyvai.

Dvi valandas skambėjo jaunųjų atlikėjų atliekamos dainos, klausytojui ir patiems dalyviams suteikdamos daug teigiamų emocijų.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti Zarasų meno mokyklos padėkomis ir atminimo davanėlėmis, kurias įteikė meno mokyklos direktorė Rasa Juškėnienė bei pavaduotoja ugdymui Irma Gineikienė.

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ II-asis etapas vyks sausio 20 dieną Utenos meno mokykloje. Sveikiname ir linkime sėkmės šiems mūsų krašto jauniesiems dainorėliams: Laurai Pužaitei, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos solistei, vadovė ir koncertmeisterė Diana Skvarčinskaitė. Elinai Laurikėnaitei ir Kornelijai Trimonytei, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos vokaliniam duetui, vadovė ir koncertmeisterė Diana Skvarčinskaitė. Zarasų meno mokyklos solistei Marijai Šipelytei, vadovė Violeta Cvirkaitė – Bendelston, kocertmeisterė Urtė Konošovaitė. Kiril Timofejev Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos solistui, vadovas ir koncertmeisteris Gražvydas Gasparavičius. Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos duetui Emijai Vaitkutei ir Emilijai Venediktovaitei, tercetui – Dianai Boriak, Gilmei Dainytei, Adomui Mechovičiui, bei vokaliniam vaikinų ansambliui: Ryčiui Biveiniui, Deividui Guogiui, Tautrimui Jankauskui, Dominykui Leleikai, Armandui Stunžėnui, vadovas ir koncertmeisteris mokytojas Gražvydas Gasparavičius.

Skambių balsų ir kuo didžiausios sėkmės II-ajame etape!

Jūratė STACEVIČIŪTĖ,
Zarasų meno mokyklos mokytoja,
konkurso koordinatorė

Nuotraukos R. Bikulčiaus, L. Mičiūnienės, R. Juškėnienės

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite