EGLĖ LIPEIKAITĖ: „VANDENYJE MATAU UNIVERSALIAS KŪRYBOS IDĖJAS…“

0
45

Balandžio 14 d. Antazavės dvare naują parodą pristačiusi Kultūros centro Dusetų dailės galerijos padalinio Antazavės dvaras l. e. vadovės pareigas Liliana Žutautienė negailėjo šilčiausių žodžių parodos autorei Eglei Lipeikaitei, kurios akvarelės stebina ir užburia tiek eilinį žiūrovą, tiek profesionalą. „Eglė – vandenų karalienė! Subtilu, jauku, švelnu, šilta, nepaprastai paprasta…“ – tai bičiulių išreikštos susižavėjimo emocijos. O Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktoriaus, dailininko Alvydo Stausko nuomone, Eglė yra viena profesionaliausių akvarelės kūrėjų Lietuvoje. Jos akvarelė ypatinga, pasižyminti savitu matymu bei originalia autorine technika. Eglė turi ir gausų mokinių būrį, dalinasi su jais visomis akvarelės liejimo paslaptimis.

Renginyje skambėjusios jautrios Dovilės Vitkevičiūtės atliekamos autorinės dainos, žinoma, buvo apie vandenį! Upelis, ežeras, vandenynas – vanduo jungia mus visus, tai yra pagrindinis gyvybės šaltinis ir Eglės akvarelės kartu su Dovilės dainomis tą popietę skalavo žiūrovų sielas ir akis gaivia šviesa.

„Drėgnas popieriaus lapas kvepia lietumi ir šviežiu pienu. Ant jo taip gera lieti akvarelę. Skaidrūs sluoksniai kaip debesys plaukia per sielą. Neįsivaizduoju, kaip reiktų gyventi be kūrybos.

Piešiu visą gyvenimą. Kol mano trys vaikai buvo maži, laiko turėjau labai nedaug. Tapydavau ankstyvais rytais prie ežero, saulei tekant, kol visi dar miega. Nuo tada išmokau branginti laiką ir akvarelei skirti geriausias savo valandas.

Dabar esu keturių anūkų močiutė, akvarelės meistrė ir mokytoja. Tapyba akvarele tapo svarbiausia mano gyvenimo dalimi. O joje daugiausia vietos užima vandenų motyvai.

Kartą piešdama saulėtas ežero bangas lyg netyčia nutapiau akmenėlius po vandeniu, bangos viduje. Tas paveikslas stebuklingai pateko į pasaulinio akvarelės konkurso finalą ir nulėmė mano kūrybos kryptį. Nuo tada pasinėriau į vandenų tapybą. Mano akvarelės dalyvavo parodose daugelyje šalių. Kartais esu vadinama vandens meistre.

Vandenyje matau universalias kūrybos idėjas. Jame jungiasi šalta dangaus šviesa, šiltas žemės kūnas, vandens gylio spalvos, vėjo ritmas, saulės linijomis atsispindintis dugne. Tapydama jaučiuosi lyg diriguočiau orkestrui, kur vandens muzika jungiasi su akvarele.

Šioje parodoje pristatau paskutinių penkerių metų vandenų tapybos kelią. Jame ypatingą vietą užima Švento ežero vanduo. Skaidrus, spalvingas, baltų smėlio kopų dugnu viliojantis ir nepaleidžiantis. 

Esu dėkinga, galėdama gyventi ir kurti ežerų krašte.“ Eglė Lipeikaitė

Paroda veiks iki gegužės 30 d.

Eglė Lipeikaitė gimė 1971 m. Vilniuje. 1986 m. baigė Vilniaus dailės mokyklą, 1994 m. Vilniaus dailės akademijoje įgijo dizainerės specialybę. 2012 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nare. Nuo 2002 m. rengia personalines akvarelės parodas bei dalyvauja tarptautinėse akvarelės bienalėse. 2009 m. įkūrė savo akvarelės studiją, kurioje iki šiol moko tapybos akvarele vaikus ir suaugusiuosius. 2014 m. Pasaulinio akvarelės konkurso finalistė, Narbonė, Prancūzija. 2019 14th Art Renewal Center Salon konkurso finalistė, Amerika. Apie 40-ies tarptautinių akvarelės bienalių, festivalių ir parodų dalyvė Lietuvoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Meksikoje, Italijoje, Graikijoje, Slovėnijoje, Indonezijoje, Albanijoje, Indijoje, Kanadoje, Portugalijoje, Vietname, Latvijoje, Peru, Suomijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Amerikoje, Ispanijoje, Serbijoje, Kinijoje.

V. Visockienės nuotr.
www.dusetukultura.lt

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite