EUROPOS DIENA

0
47
ek

Europos Sąjungos valstybėse narėse gegužės 9-ąją yra minima Europos diena. Taip pažymima Roberto Šumano ir jo pasekėjų 1950 m. paskelbta deklaracija, suteikusi Europai postūmį vienytis. 2017 metais organizuojamų renginių tikslas – skatinti kokybiškas, profesionalias diskusijas apie Europos ateitį ir vertybes, apie tai, kaip Lietuva galėtų prisidėti prie Europos Sąjungos (ES) raidos procesų. Šie metai yra labai svarbūs Europai – minimas Romos sutarties, kuria buvo įsteigta Europos ekonominė bendrija, 60-metis, „Erasmus+” programos 30-metis, Lietuvos narystės Šengeno erdvėje 10-metis.

Zarasų viešoji biblioteka laimėjo projektą organizuoti Europos dienos šventę „Europos ateitis – mano ateitis”. Renginys vyks gegužės 9 dieną nuo 10 val.

Kviečiame visus prisijungti ir smagiai kartu paminėti Europos dieną dalyvaujant gerumo akcijose, žvaigždžių – žymių ES datų – alėjos eisenoje, klausantis naujienų apie ES ateitį, dalyvaujant vaikų žaidimuose, kūrybinėse dirbtuvėse, klausantis įkvepiančių Arfikos būgnų ar ragaujant “eurokošę”.

Visus kviečiame registruotis ir dalyvauti sodinukų mainų mugėje „Tik tau…“. Darbštieji sodininkai, daržininkai ir visi kiti gamtos mylėtojai, turintys bent sklypelį žemės, jau kruta, planuoja, sodina daigelius, o gal jau ir persodina. Neskubėkime gležnų daigelių išmesti, juk kaip smagu yra duoti, dalintis, pajuskime tą jausmą. Mainų mugė vyks vidiniame bibliotekos kiemelyje nuo 10 val. Registruotis tel. (8-385) 52386.

Europos dieną bibliotekos kiemelyje pirmą kartą Zarasuose organizuosime „euroblusinį“ turgelį „Daiktai antram gyvenimui“, kur kiekvienas už simbolinę kainą galės įsigyti netikėčiausių ir įdomiausių pirkinių iš ES šalių, kuriuos galbūt prikels antram gyvenimui. Vėlgi ne paslaptis, kad atėjus pavasariui mėgstame švarintis ir ne vienas surandame daiktų, kurių mums jau nebereikia, bet išmesti gaila, o laikyti irgi neturime vietos. Šis turgelis bus proga šiuos daiktus realizuoti už simbolinę kainą. Registruotis tel. (8-385) 52386.

Vaikams organizuosime veiklas: piešinių konkursą ant asfalto, kūrybines dirbtuvėles, kelionę po vaikų nupieštą Europą stilizuotu „Europos lėktuvu“ su šmaikščiuoju pilotu Zuikiu Nulėpausiu.

Galėsite praplėsti akiratį, klausydamiesi pranešimų apie Europos Sąjungos ir Lietuvos vystomąjį bendradarbiavimą, apie Europos Parlamento veiklas.

Klausysitės perkusininkų iš Vilniaus „Afrikos būgnai“ koncerto. Dalyvaujančių lauks kareiviška „eurokošė“ ir dar daug visokių staigmenų.

Renginio pabaigoje visi iškilmingai sodinsime Europos medelį, kuris sužaliuos šalia kito, jau pasodinto pernai metais minint Europos dieną – tai bus graži Europos parkelio kūrimo pradžia. Todėl visi esate laukiami Europos dienos renginiuose gegužės 9 dieną!

Projekto partneriai: Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, Zarasų „Lakštingalos“ mokykla, Zarasų žemės ūkio mokykla, Šaulių kuopa „Vytis”.

Europos dieną Zarasų viešojoje bibliotekoje remia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Pelekienė Saulutė
projekto vadovė, Zarasų viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite