FOTOGRAFIJŲ PARODA ,,ZARASŲ RAJONO PILIAKALNIAI“

0
43
IMG 2958

Zarasų krašto muziejus 2017 metais įvykdė projektą ,,Zarasų krašto piliakalnių aktualizavimas ir atgaivinimas“, kurį iš dalies rėmė Kultūros paveldo departamentas prie Lietuvos kultūros ministerijos. Buvo surengtos 2 pažintinės ekskursijos piliakalniams ir kitiems mūsų krašto kultūros paveldo objektams aplankyti.

Kelionių metu užfiksuota piliakalnių būklė, įvertinta šių nekilnojamojo paveldo vietų pritaikymo lankytojams juos apžiūrėti situacija, įrengimas, informacijos apie piliakalnius pateikimas. Aplankytieji mūsų ir kaimyninių Utenos bei Anykščių rajonų piliakalniai buvo nufotografuoti. Evaldo Dumbravos straipsniuose spaudoje palyginta jų būklė, kelionių įspūdžiai, pastebėtos Zarasų rajono piliakalnių tvarkymo problemos, būtinos šių paveldo objektų išsaugojimo veiklos, panaudojimo kultūriniam turizmui galimybės ir perspektyvos.

Vykdant minėtą projektą parengta fotografijų paroda ,,Zarasų rajono piliakalniai“ (nuotraukų autorius Evaldas Dumbravas). Ji veikia Zarasų krašto muziejaus struktūriniame padalinyje – Kazimiero Būgos memorialiniame muziejuje Pažiegėje. Lankytojai iki 2018 m. vasario 1 d. čia galės susipažinti su mūsų krašto nekilnojamojo paveldo objektais, pasigrožėti piliakalnių didybe, grožiu, pamąstyti apie praeitį.

Eigilės Strui, archyvarės (kultūrinės veiklos vadybininkės), nuotraukos
Vasilijus Trusovas, Zarasų krašto muziejaus muziejininkas (kultūrinių renginių koordinatorius)

IMG 2959

IMG 2960

IMG 2961

IMG 2962

IMG 2963

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite