KAI POEZIJA IR FOTOGRAFIJA – LYG SESĖS…

0
54

Susitikimai su kūrybiškais, įdomiais žmonėmis visada džiugūs ir prasmingi. Jie praturtina naujomis žiniomis, puikiais įspūdžiais, stiprina kartų bendrystę. Balandžiui besibaigiant Zarasuose lankėsi Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, poetas, laikraščio „Švenčionių kraštas“ redaktorius Algis Jakštas.

Svečias kartu su mokytoja Gitana Kavaliauskaite ir mūsų Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniu Kiril Timofejev surengė poezijos popietę Zarasų Trečiojo amžiaus klausytojams. Vyko šilti ir prasmingi pokalbiai apie kūrybą, poetas Algis Jakštas – 14-os lyrikos rinktinių autorius – mintinai padeklamavo daugiau nei 50 savo eilėraščių, o Kiril atliko keletą savo dainų, sukurtų remiantis poetų M.Martinaičio, P.Širvio lyrika. Susitikimo pabaigoje svečias TAU klausytojams ir mūsų jaunajam muzikantui dovanojo savo lyrikos rinktinių.

O Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos informaciniame centre tądien svečias kartu su Zarasų fotografų klubo „Ežerų žemė“ nariais gimnazistams surengė literatūros ir fotografijos pamoką „Vaizdo ir poetinio žodžio dermė“. Nuoširdžiai ir šiltai buvo kalbamasi apie fotografijos ir poezijos menus. Šį fotomenininką mes, gimnazistai, jau pažįstame – jis šalies moksleivių konkurso „Kuriu – vaizdu, garsu, žodžiu“ vertinimo komisijos narys. A.Jakštui suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos (FIAP) nusipelniusio fotografo menininko (EFIAP) garbės vardas, Lietuvos meno kūrėjo vardas. Fotomenininkas dalyvavo per 200 šalies ir tarptautinių parodų 40 valstybių, pats surengė daugiau kaip 100 asmeninių parodų. O su mumis A.Jakštas nuoširdžiai dalijosi patarimais, skatino daug fotografuoti, skaityti geros poezijos ir patiems kurti. Klubo „Ežerų žemė“ nariai – gimnazijos direktorius Rimantas Bikulčius ir mokytoja Gitana Kavaliauskaitė – taip pat dalijosi savo kūryba. Mūsų susitikimas praėjo nejučia, nes buvome pasinėrę į įdomias diskusijas, svarstymus, o jam besibaigiant svečias dar paskaitė savo naujausios kūrybos.

Gabrielė Černiauskaitė
Jaunimo klubo „Lietus vitraže“ narė
Nuotraukos Nikitos Šaranovo ir Gitanos Kavaliauskaitės

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite