GEGUŽĖS 12 D. NUO VIDURNAKČIO ĮSIGALIOJA RINKIMŲ AGITACIJOS DRAUDIMO LAIKOTARPIS

0
33

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad likus 7 valandoms iki balsavimo rinkimų dieną pradžios įsigalioja rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis

Agitacijos draudimas prasideda gegužės 12 d. 00.00 val. ir tęsis iki 20 val. – balsavimo rinkimų dieną pabaigos. 

SVARBU! Gegužės 12 d. 00.00-20.00 val. galiosiantis rinkimų agitacijos draudimas taikomas visoms šiuo metu vykstančioms politinėms kampanijoms, ne tik Respublikos Prezidento rinkimų ir Referendumo dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo – 2024 m. birželio 9 d.

vyksiančių rinkimų į Europos Parlamentą ir 2024 m. spalio 13 d. vyksiančių Seimo rinkimų politinėms kampanijoms.

Rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formas ir priemones, draudžiama likus 7 valandoms iki balsavimo rinkimų dieną pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos.

Išimtys taikomos išorinei politinei reklamai, ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui iškabintai ne arčiau kaip 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Tokiu atveju, kai rinkimų agitacijos stendai, tentai, plakatai ir pan. yra arčiau kaip 50 metrų nuo pastato, kur yra balsuojama, jie turi būti pašalinti.

Rinkėjai, gali neatlygintinai skelbti įrašus, kurie nelaikomi rinkimų agitacija. Publikuoti socialiniuose tinkluose, kad rinkėjas ruošiasi balsuoti, kviečia balsuoti kitus arba jau pabalsavo taip pat galima.

Rinkėjai, gali neatlygintinai skelbti įrašus, kurie nelaikomi rinkimų agitacija.

Rinkėjų noras pasidžiaugti balsavimu yra suprantamas, tačiau VRK labai prašo vengti fotografuoti užpildytus biuletenius ir viešinti juos socialiniuose tinkluose. Rinkėjai raginami išsaugoti balsavimo paslaptį bent iki tol, kol gegužės 12 d. 20 val. užsidarys rinkimų apylinkės ir bus pradėti skaičiuoti rinkėjų balsai.

Socialiniuose tinkluose paskelbti, kad rinkėjas eina balsuoti ar jau pabalsavo (neminint, už ką) galima – tai nėra laikoma rinkimų agitacija.

Rinkėjams šiuo laikotarpiu tiek socialiniuose tinkluose, tiek rinkėjų administruojamose interneto svetainėse ai kituose informacijos kanaluose nereikėtų:

 • skelbti įrašų, kuriais agituojama už politinės kampanijos dalyvius, įvardijant konkrečius kandidatus ar juos iškėlusias partijas, agituoti referendume balsuoti už ar prieš arba nedalyvauti referendume;
 • dalintis agitaciniais kitų asmenų įrašais, jų komentuoti ir atlikti kitus veiksmus, kurie naujai keltų susidomėjimą kandidatu ar partija;
 • keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir profilio viršelio į naują nuotrauką ar vaizdo informaciją su agitaciniais elementais už konkretų kandidatą, partiją ar referendumo sprendimą.

Kandidatams, politinėms organizacijoms (partijoms, jų pirmininkams), koalicijoms socialiniuose tinkluose ir jų administruojamose interneto svetainėse rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu draudžiama: 

 • atlygintai skelbti įrašus, įskaitant apmokėtus iki agitacijos draudimo pradžios;

Nepriklausomai nuo atlygintinumo:

 • skelbti naujų agitacinio turinio įrašų, įskaitant kvietimą atvykti balsuoti;

naujai dalintis iki agitacijos draudimo pradžios paskelbtais agitacinio pobūdžio įrašais, jų komentuoti ir atlikti kitus veiksmus, kurie naujai keltų susidomėjimą kandidatu, partija (iki rinkimų agitacijos draudimo pradžios paskelbtų įrašų šalinti nereikia);

 • keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir profilio viršelio į naują nuotrauką ar vaizdo informaciją su agitaciniais elementais;
 • siųsti priminimų asmenims, kurie išreiškė susidomėjimą iki rinkimų agitacijos draudimo pradžios kandidatų, politinių organizacijų sukurtais rinkimų dienos įvykiais;
 • žymėti „Domina” arba „Dalyvausiu” rinkimų dienos renginių, kuriais išreiškiamas palaikymas kandidatams, politinėms organizacijoms, koalicijoms ar yra kiti rinkimų agitacijos požymiai.

VRK primena, kad rinkimų agitacija nelaikoma:

 • informacija apie vykstančius rinkimus ir referendumą;
 • įrašai apie rinkimų, referendumo svarbą Valstybės ir Tautos gyvenimui;
 • atvykusių balsuoti rinkėjų skaičiau paskelbimas;
 • dokumentai, kuriuos būtina turėti balsuojant;
 • kita informacija, kuria nėra raginama nedalyvauti rinkimuose ar referendume, balsuoti už arba prieš kandidatą ar kandidatų sąrašą, už arba prieš referendumui teikiamo sprendimo priėmimą;
 • ne rinkimų politinės kampanijos dalyvio kvietimas atvykti balsuoti.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite