JAU XXIX KARTĄ ZARASUOSE VYKS FESTIVALIS „SĖLOS MUZIKANTAI“

0
58
mid news zrs 986 Selos muzikantai skelbimas 2022 01

Pagaliau šiais metais mes vėl galėsime sukviesti žiūrovus į tradicinį, tarptautinį liaudiško muzikavimo festivalį „Sėlos muzikantai“, kuris šiais metais bus jau XXIX-tas. Jeigu ne pirmasis karantinas, kuris mus užklupo labai netikėtai, būtu trisdešimtas. Labai džiaugiamės, kad galėsime pasimatyti gyvai, nes pernai metų festivalį teko transliuoti internetu. Tai irgi buvo labai linksma patirtis, nes Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras buvo tapęs tikra televizijos studija, o svečių sulaukėme net iš Australijos.

Šiais metais ypatingą dėmesį norėčiau atkreipti į jau šeštus metus vyksiantį „Mandolinos akademijos“ projektą, kuris prasidės gegužės 6 dieną, 15 val., pirmoji pamoka, pradedantiems groti mandolina, Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro mažojoje salėje. Nuo 16 val. pamokos su pažengusiais, o 18 val. prasidės mandolinų orkestro repeticija. Kartu su mumis dirbs akademikai: Romaldas Trijonis (grupė „Jonis“), Simonas Navickas (Lietuva), Ilmars Pumpurs (Latvija), Edita Gumauskaitė (grupė „Smetonos ūsai“). Taip pat kviečiame stebėti Zarasų kultūros centro internetini puslapį www.zkc.lt, kur galėsite rasti ir naujas, specialiai šiam festivaliui išleistas, mandolinos pamokas.

Gegužės 7-tą kviečiame į Šlyninkos vandens malūną, kur nuo 10 val. vyks „Cibulinė“, o nuo 12 val. pradėsime pirmąjį festivalio kapelijų koncertą „Eurovyža“. Čia gros muzikantai Johanna Seim ir draugai (Norvegija, Vokietija, Prancūzija), Piarnu muzikantai (Estija), „Mėguva“ (Palanga), muzikantai iš Latvijos, „Mingė“ (Klaipėda), „Smetonos ūsai“ (Vilnius), „Samanyčia“, „Čir vir vyrai“, Salako, Suvieko, Samanių kapelos (Zarasai).

17 val. kviečiame visus tradiciškai į Stelmužę, pasisveikinti su ąžuolu ir paklausyti vienintelio bei nepakartojamo tarptautinio mandolinininkų susibūrimo Stelmužės bažnytėlėje „Pą ūžąlu“. Šių metų koncertas skirtas kompozitoriaus Algirdo Klovos, kuris yra dalyvavęs šiame mūsų susibūrime, atminimui. Čia pasirodys: Mikchail Kačalov (Ukraina), Johanna Seim ir draugai (Norvegija, Vokietija, Prancūzija), „Mandolena“ (Latvija), Domas Žemaitis (Lietuva), „Smalvų mandolinininkai“ ir dar daug naujų ir nematytų muzikinių projektų kuriuos užbaigs „Mandolinų orkestras“.

Gegužės 8-tą visus kviečiame į Kultūros centrą – Dusetų dailės galeriją, kur 13 val. prasidės tradicinis geriausių Lietuvos ir užsienio armonikierių koncertas. Šiemet jo organizavimu rūpinasi „Sadūnų“ grupės muzikantas ir dainų autorius Petras Leleika. Koncertas vadinasi „XXIX kartas“, nes būtent šis koncertas buvo festivalio pradininku. XXIX kartą susirinks tradicinės trieilės armonikos muzikantai iš Utenos, Zarasų, Rokiškio, Ignalinos, Molėtų ir kitų regionų, bei svečiai iš Latvijos ir Estijos. Finale – „Jungtinis trieilių armonikų orkestras“. Festivalio koncertų vedantysis – Untaniokas (Antanas Laurinkevičius).

O pasibaigus šiam koncertui mes tikrai ilgam neišsiskirsim, nes iš karto pradėsim ruoštis sekančių metų festivaliui „Sėlos muzikantai“, kuris bus jubiliejinis – XXX-tas.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kultūros ministerija, NordPlus programos projektas „Happy Learning“ NPAD-2021/10087 ir Zarasų rajono savivaldybė.

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro etnografas Gintaras Andrijauskas

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite