KAIP IŠRADINGAI APVAGIAMA KASOJE

0
60
kasa

Vakar sutikau paniurusį, surūgusia nuotaika pensininką, išėjusį iš vieno prekybos centro Zarasuose. Klausiu, kas atsitiko? Nieko ypatingo, atsako. Mano nuotaika dažnai tokia būna, kai iš čia išeinu. Nors turėtų būti atvirkščiai. Maloniai merginos, jaunos moterys šypsosi, sveikinasi ir po apsipirkimo palinki „Geros dienos“. Tačiau kai ateina, pasižiūri į pirkinių čekius ir graudu darosi. Diena būna net labai sugadinta. Verčiau kasininkė būtų tave iškoneveikusi paskutiniais žodžiais, taip nepergyventum.

Jis pasakoja. Anądien ateina jis iš tokio prekybos centro į namus ir žiūri. 2 nedidelės česnako galvutės net pusė kilogramo svėrė. Namuose pasisveriu svarstyklėmis. 75 gramai. Galvoju, kas per svarstyklės. Daugiau kaip šešis kartus daugiau sveria. Pasitikslinu. Sveriu svogūnus. Tiesa, svogūnai buvo atsverti teisingai. Tiesa, juos pasunkinti šešis karus būtų daugiau negu juokinga. 2 kilogramus pirkau, tai dvylika kilogramų reikėtų rodyti. O dvylika kilogramų pirkinių maišelyje tikrai neatneši. Česnakai brangūs, ką ten svogūnai, nuo česnakų kasininkės pelną žymiai labiau didėja. Nusispjauni ant tokios mažos vagystės ir vėl gyveni.

Kitą dieną ieškai ir tikiesi surasti sąžiningą kasininkės. Tačiau ne visada ją surandi. Taip esi apvogtas kaip sakoma vidury baltos dienos ir dar gadini nuotaiką. Aišku, galėtum sukelti skandalą, iškviesti direktorių, o gal net policiją. Tačiau šiuo atveju sveikatos žymiai daugiau sugadinsi, iš kitų pirkėjų brangų laiką atimsi, nes tuo metu visi tavo reikalus tvarkys. Vaistams po to pinigėlių daugiau reikės, negu tie pinigai, kuriuos prekybos centre pavogė kasininkė.

Tą dieną mano pašnekovui nutiko irgi dar vienas neįprastas įvykis. Pastebėjo nebrangius pomidorus, ir įsidėjo juos į maišelį. Tik jau čekyje pastebėjo, kad kasininkė kasoje pomidorus „pabrangino“. Vietoj 0, 99 Eur, jie tapo net 2,18 Eur. Mūsų laikų pensininkui eilinę dieną pirkti tokius pomidorus drąsos tikrai nepakaktų. Tačiau kasininkė pensininko drąsa ne truputėlį nesuabejojo ir net nepasitikslino pomidorų kainos. Pensininkas sugrįžo į parduotuvę ir įsitikino, kad kasininkė ji įžūliai apvogė.

Į mūsų pokalbį įsijungė kitas pensininkas, buvęs prekybininkas. Šis koleges ėmė ginti. Žinote, eilės didelės, pusė Daugpilio suvažiuoja. Akyse joms tos kainos mirga. Pirmasis sutiko su tuo, bet patikslino. Tačiau pasakė, kad dar ne sykio nebuvo atvejo jam gyvenime, kai pareikalautų kasininkė mažesnės pinigų sumos. Koks keistas tas kainų mirgėjimas, kai jos linksta į didesnius skaičius? Tokio reiškinio niekas negali paaiškinti.

Prieš keletą metų visoje šalyje skambėjo istorija kaip pensininką teisė už pirkinių maišelį. Tas aiškino, kad tai buvo paprasčiausias išsiblaškymas. Tačiau kad nuteistų kasininkę, įžūliai apgaudinėjančią ne tik pensininkus, vaikus ir visus kitus, dar girdėti neteko. Nors kasoje apgaudinėjimo būdų yra daug ir jie kaskart tampa išradingesni. „Išradingumas“ tobulėja, nes ne visada surandama pilietinės drąsos ir laiko stoti į kovą su paprasčiausiais vagimis. Kitaip jų vadinti nevalia.

Autoriui yra žinomas prekybos centras, kasininkė, pirkėjas, tačiau šį sykį sąmoningai nutylime. Viena iš tokių priežasčių, kad tokia padėtis dar būna nė vienoje prekybos vietoje. O taip reikėtų vieną sykį tokias vagišes pamokyti, po teisėsaugos institucijas ir teismus patampyti. Užuojautos jie iš niekur nesulauktų. Nebent kolegės pasigailėtų ir tyliai džiaugtųsi, kad tai ne joms taip nutiko. Džiugu tik tiek, kad yra ir sąžiningų prekybos darbuotojų. Jiems pagarba už tokį sunkų triūsą. Tačiau kolegės ir joms meta vagišės šešėlį. Dėl to kenčia ir sąžiningi, savo darbą mylintys žmonės.

Jonas PAULAITIS

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite