KALĖDŲ LAUKIMAS ANTALIEPTĖJE

0
49
IMG 1495

Gyvename Kūčių vakaro ir Šv. Kalėdų laukimu, todėl Antalieptės kultūros įstaigos, seniūnija ir bendruomenės kuria aplinką šventinei nuotaikai bei renginiams. Štai jau dvi žaliaskarės eglutės puošiasi susitikimams su Kalėdų seneliu, antalieptiškiais ir svečiais – viena iš jų šalia bibliotekos, kurioje veikia dvi naujos parodos ir tebevyksta akcija ,,Knygų Kalėdos“.

Viena iš jų literatūrinė – „Nubyrėjo metai lyg spygliai nuo eglutės“. Joje rasite ne vieną įdomią knygą, tarp kurių ir „Kalėdos. Pasaulio tradicijos ir šventiniai receptai“. Sklaidydami eksponuojamas Pranės Dundulienės, Juozo Kudirkos, Jono Balio knygas dar ir dar kartą prisiminsite Kūčių papročius, Kalėdų tradicijas, burtus ir apeigas. Lietuvių poetų posmai gali jums tapti puikia užrašyta mintimi sveikinimui, pageidautina ranka, kaimynui, bičiuliui ar artimam žmogui. Parodoje gausu idėjų stebuklingoms Kūčioms ir įspūdingoms Kalėdoms.

Kita paroda, skirta sielos atgaivai, metų sėkmei ir laimei prisivilioti. Siųskite mintis ir norus angelams ir jie būtinai jums pagelbės. Tai privataus žmogaus, kuris panoro likti nežinomas, angeliukų kolekcija ir knyga „Angelas kiekvienai dienai“. Pasak autorės Angelos McGerr: „Angelai yra tam, kad galėtum su jais elgtis, kaip su tavo mylimais ir patikimais draugais“.

Norime pasidžiaugti, kad jau įvyko literatūrinė popietė, skirta vaikams ir jaunimui „Šv. Kalėdų laukimas su knyga“, o edukacinio užsiėmimo „Pasipuoškime, pasidžiaukime žiemos šventėmis“ metu pagamintos dekoracijos jau puošia bibliotekos patalpas.

2017 m. gruodžio 17-ąją Antalieptės daugiafunkciniame centre vyko popietė šeimoms, o jo kieme – eglutės įžiebimo šventė. Dėkoju organizatoriams ir pusšimčiui dalyvių, atvykusių šeimomis. Buvo smagu, todėl tikiu, kad dažnas geros nuotaikos greitai nepamirš!

Renginio metu būta saldžių vaišių, kuriomis pasirūpino popietės organizatorės Kauno kolegijos studentės ir mielos elfės Erika Kiliūtė ir Kristina Petraitytė bei dalyvaujančių joje vaikų močiutės ir mamytės. Tariame „ačiū“ Vidai Gudelienei už saldumynų „kalną“, Monikai Krogelevičienei už vaflinį tortą, o Valentinai Venclovienei už spurgas ir žagarėlius! Tačiau popietės dalyviai ne tik vaišinosi skanėstais, bet skambant kalėdinei muzikai kartu kūrė šventinius papuošimus savo namams, surengė šių darbelių parodėlę, įsiamžino delno antspaudu ir vardais, žiūrėjo kalėdinį filmą „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“. O kur dar vaikų gautos išsvajotos dovanos…

Vėliau šventinė popietės dalyvių nuotaika pasklido po daugiafunkcinio centro kiemą – jame buvo įžiebta Antalieptės eglutė ir prasidėjo džiugus Šv. Kalėdų bei Naujųjų metų švenčių laukimas.

Olga RAUGIENĖ,
Antalieptės padalinio vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės

IMG 1517

IMG 1521

IMG 1532

kaledu lau 2

Kaled lauk 1

kaled lauk 3

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite