KELIAUJANTIS ILIUSTRACIJŲ LAGAMINAS. KOMIKSAI. TARPTAUTINĖ PARODA

0
44
iliustraciju lagaminas zarasai rgb72

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos „B galerijoje” 2017 11 08 / 12:30 val. Všį Kūrybinės idėjos pristato tarptautinę parodą Keliaujantis iliustracijų lagaminas. Komiksai. Šios parodos kolekcija jau sėkmingai pristatyta Šv. Jono gatvės galerijoje Vilniuje, Palangos ir Jurbarko miestų viešosiose bibliotekose. 

Parodoje pristatomi komiksų kūrėjų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos darbai: Miglės Anušauskaitės „Pasikėlę“, Viktorijos Ežiuko „Memel Blue/s“, Linos Itagaki „Mr Pinkman“, Gerdos Jord „Gertrūda“, Anete Melece „How I Forgot My Pin Code Because of Modern Talking“, Ann Pajuväli „Busy Doing Nothing“, Ulos Šimulynaitės „Kaip Tvardauskas mėnulyje atsidūrė“, Anna Vaivare „ The Game“, Kārlis Vītols „Ikar“.

Menininkai yra baigę pačias įvairiausias studijas: landšafto architektūros, grafinio dizaino, animacijos, žurnalistikos, semiotikos, lietuvių filologijos, tarptautinės ekonomikos, grafikos, tapybos. Tai išties įspūdinga, bet nestebina – juk norint sukurti komiksą reikia mokėti piešti, gebėti kritiškai žvelgti į pasaulį ir turėti ką pasakyti! Komikso žanras žavingas ir genialus tuo, kad kiekviename kadre ne tik pasakomi, bet ir pavaizduojami esminiai naratyvo epizodai. Apčiuopti aktualią problemą, „ištraukti“ esmę ir tada kadras po kadro, puslapis po puslapio sudėlioti istoriją – tai be galo imlus laikui ir kruopštus darbas.

Parodos kolekciją sudaro įvairiausių temų komiksai. Vienų siužetuose galima užuosti kone tikrų nutikimų skonį, kiti mena senas legendas, treti gi iš fantazijos pasaulio, tačiau visos istorijos nuotaikingos ir be galo pozityvios. Skiriasi darbų išraiška ir technika, bet įdomu tai, kad visų autorių darbai daugiausia piešti ranka. Kolekcijoje nėra nė vieno grynai kompiuterinės grafikos pavyzdžio. Kompiuteris naudojamas kaip pagalbinė priemonė siekiant sukurti galutinį vaizdą. Taigi, nors komiksui sukurti reikia nemažai laiko, autoriai linkę mėgautis kūrybiniu procesu ir renkasi apčiuopiamas piešimo priemones, popierių. Mūsų parodos tikslas supažindinti žiūrovus su komikso žanru, o leidėjams pristatyti galbūt kai kuriuos dar nepažįstamus komiksų kūrėjus. Taip pat visada smagu palyginti vyraujančias tendencijas menininkų plotmėje, pasidžiaugti kūriniais ir tiesiog maloniai praleisti laiką ekspozicijoje. Žadame tęsti šios parodos tradiciją ir stengsimės surengti ją ir kitais metais – su naujais autoriais, naujais darbais ir naujomis istorijomis.

2017 11 08/ 10 val. bibliotekoje vyks kūrybinės dirbtuvės vaikams Nuotaikos. Jų metų mažiesiems dalyviams U. Šimulynaitė skaitys komiksines istorijas apie Privatų Vaiduoklį, vėliau visi pieš savo nuotaikas.

Parodos atidarymo metu lankytojų laukia siurprizas! Ula Šimulynaitė pristatys naująjį savo komiksą Miklūs pirštukai ir visiems norintiems jį padovanos.

Projekto kuratorė Ula Šimulynaitė.

Projektą remia
LR Kultūros ministerija
LR Kultūros taryba
asociacija LATGA

Projekto organizatorius
Všį Kūrybinės idėjos
+37061210484
vsi.kurybines.idejos@gmail.com
www.kurybinesidejos.com
www.facebook.com/kurybinesidejos

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite