LŠDPS NEIŠSIŽADA MOKYTOJŲ KELIAMŲ REIKALAVIMŲ

0
49
andrius navickas 57e26429e7dc3

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), vienintelė nepasirašiusi švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties ir neišsižadėjusi jau ne vienerius metus keliamų mokytojų reikalavimų, toliau laikosi pozicijos, kad nuo sausio 1 d. atlyginimai turi būti keliami 20 proc., sudarytas darbo užmokesčio kėlimo planas bei pradėta mažinti vaikų skaičių klasėse.

Švietimo ir mokslo ministerija lapkričio 30 d. į susitikimą kviečia LŠDPS atstovus aptarti šių ir kitų reikalavimų, suformuluotų LŠDPS suvažiavime lapkričio 18 d. Organizacijos pirmininkas Andrius Navickas mano, jog greičiausiai tai bus tuščias pokalbis, nes visos ministerijos pastangos dabar nukreiptos į tai, kaip mažinti mokytojų skaičių ir uždaryti dar daugiau mokyklų.

Švietimo bendruomenė ir visa visuomenė klaidinama, esą įvedus etatinį mokytojų darbo apmokėjimą pakils ir atlyginimai. Tačiau net ir Valstybės kontrolė konstatuoja, jog taip neatsitiks. Tiesa, ji nurodo, kad algos nekils, nes mokyklų ir mokytojų šalyje yra per daug. „Šios mantros, tarsi vyriausybės užsakymu, kartojamos nuolat, tačiau receptas, neva uždarius dar daugiau mokyklų situacija pagerės, neveikia. Paskaičiavome, kad nuo 2000 iki 2015 m. Lietuvoje buvo uždaryta virš 1000 mokyklų, tad sutaupyti turėjome milžiniškus pinigus, bet kur jie dingo? – pastebi Andrius Navickas.

Susitikimas ministerijoje numatytas lapkričio 30 d., 11 val., 224 kabinete.

LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko tel. nr.: 8 601 57747

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite