NARKOMANAI STOJO PRIEŠ TEISMĄ

0
62
a13de9d9

Dar vyrauja nuomonė, kad bausmės susilaukia tik narkotikų prekeiviai. Tačiau taip nėra. Atsakyti tenka ir kvašalų vartotojams. Tuo įsitikino zarasiškių trijulė. Visai neseniai jie stojo prieš Visagino miesto apylinkės teismą. Jame zarasiškiai dvidešimt dvejų D.M., dvidešimt šešerių metų S.R. ir dvidešimt aštuonerių metų M.S. teisme aiškinosi narkotikų įsigijimo aplinkybes Visagino mieste.

Zarasiškis D.M. jau žinojo kur ieškoti narkotikų, nuvažiavo į Visaginą, susiskambino su kvaišalų platintojais. Tačiau pokalbių klausėsi ne tik prekeiviai, jau prekeivius sekė ir policijos pareigūnai. D.M. užėjo į sutartą butą, ten įsigijo kvaišalų, tačiau jau išėjus buvo sulaikytas. Teko savanoriškai pareigūnams pateikti visus įkalčius: arbatinius šaukštelius, vienkartinius švirkštus bei mobiliuosius telefonus, aišku, ir kvaišalus. Heroino dozės kaip įkalčiai pateko pareigūnams.

Taip pat Visagine buvo sulaikyti ir dar du zarasiškiai: S.R. ir M.S. Neišgelbėjo jų ir sugalvota konspiracija. Pareigūnai jau žinojo narkomanų gudrybes. Regis nekaltos SMS žinutės „Jūs namuose?“ ir atsakymas „Taip“ reiškė, kad narkotikų prekiavimo „taške“ jau laukia narkomanų, ištroškusių kvaišalų. Kūrybingi kvaišalų vartotojai sugalvodavo ir kitokių gudrybių. Tačiau užmaskuotus prašymus policijos pareigūnai sėkmingai iššifravo.

Buvo sulaikyti ne tik kvaišalų vartotojai. Į areštinę tą pačią dieną buvo uždaryti ir narkotikų prekeiviai. Kaltinimai už narkotikų prekybą buvo pateikti vos ne 40 metų sulaukusiam visaginiečiui A.A. Jis jau septynis karus teistas. Pirmą sykį prieš penkiolika metų Molėtų rajono apylinkės teisme už plėšimą. Vėliau prieš teismus stojo už vagystę, o taip pat kvaišalų platinimą.

Nei ikiteisminio tyrimo metu, nei teisme A.A. kaltu neprisipažino. Buvo ilgas tyrimo kelias ir kvaišalų prekeivio kaltė įrodyta. Teisme jam teisėjas paskyrė laisvės atėmimą dešimčiai metų. Bausmę kvaišalų prekeiviui teks atlikti pataisos namuose.

Bausmės susilaukė ir heroino prekeivio pagalbininkas trisdešimt vienerių metų V. K. Teisėjas jį už kvaišalų platinimą nuteisė laisvės atėmimu aštuoneriems metams devyniems mėnesiams. Bausmės atlikimo vieta – pataisos namų kolonija.

Kvaišalų pardavinėtojų bendrininkei penkiasdešimt dvejų metų R. F. paskirta laisvės atėmimo bausmė – devyneri metai trys mėnesiai. Tokią ilgą bausmę moteriai teks atlikti pataisos namų kolonijoje.

Tiesa, ne taip graudžiai pasibaigė trim kvaišalų pirkėjams iš Zarasų. D. M. nubaustas 1900 eurų bauda, S. R. teks mokėti 380 eurų baudą. Tokią pat bausmę gavo ir M.S. Visaginietei dvidešimt aštuonerių metų T. C. už kvaišalų įsigijimą teismas paskyrė 2280 eurų baudą.

Šia bylą išnagrinėjo Visagino miesto apylinkės teismo teisėjas Gintautas Būga, dalyvaujant prokurorui Genadijui Jefimovui.

Jonas PETRONIS

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite