PAGERBTOS HOLOKAUSTO AUKOS

0
69
2

1945 m. sausio 27-ąją Lenkijoje buvo išlaisvinti Aušvico-Birkenau (Osvencimo) koncentracijos stovyklos kaliniai. Didžiausioje nacių koncentracijos stovykloje nužudyta daugiau nei 1,5 mln. žmonių, iš jų – per 1 mln. žydų. Antrojo pasaulinio karo metu Lietuvoje nužudyta per 90 procentų Lietuvos žydų. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 metų lapkričio 1 d. rezoliucija paskelbė sausio 27-ąją kasmetine Tarptautine holokausto aukų atminimo diena. Šioje rezoliucijoje atmetamas holokausto neigimas, smerkiama diskriminacija ir prievarta religiniu ar etniniu pagrindu.

Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, Zarasų miesto skvere prie paminklo žydų aukoms Krakynėje atminti, pagerbtos Holokausto aukos. Zarasų krašto muziejus drauge su Zarasų rajono savivaldybes atstovais – mero pavaduotoju Rimantu Jurevičiumi, mero patarėju švietimo ir kultūros, socialinės politikos klausimais Vilhelminu Kuzmicku bei Zarasų rajono savivaldybės tarybos nare, laikraščio UAB „Zarasų kraštas” redaktore Olga Raugiene uždegė atminimo žvakes, padėjo gėles.

Siekiant paskatinti gyventojus domėtis istorija, Zarasų krašto muziejaus padalinyje (D. Bukonto g. 1) nuo sausio 27 d. iki kovo 31 d. eksponuojama Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus paroda „Lietuvos žydai už geležinės uždangos“. Paroda kurta su tikslu paskatinti Lietuvos ir kitų šalių gyventojų domėjimąsi šia aktualia ir istoriografijoje bei muziejų praktikoje nauja tema, ieškoti atsakymų į probleminius šio kontraversiškai vertinamo laikotarpio klausimus ir stereotipus. Pristatomi muziejaus fonduose ir šalies archyvuose esantys unikalūs šaltiniai bei amžininkų atsiminimai. Kviečiame apsilankyti.

Zarasų krašto muziejaus informacija

Nuotraukų autoriai – Petras Ivanovas ir Vasilijus Kukonenka

6

6a

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite