PAMINĖTAS ŠVIESUOLIO ATMINIMAS

0
51
1

Kilnus Zarasų krašto šviesuolis Domininkas Bukontas mirė 1919 metų sausio 19 dieną. Šiandien, mirties metinių dieną, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, Zarasų krašto garbės pilietis, žinomas aktorius Algirdas Latėnas Sėlių aikštėje prie paminklo pagerbė D. Bukonto atminimą.

Rajono vadovai taip pat ant nusipelniusio gydytojo kapo uždegė atminimo žvakes ir padėjo gėlių.

D. Bukontas palaidotas Zarasų miesto kapinėse. Ant paminklo iškaltas užrašas: „Daktaras Domininkas Bukontas. 44 metų amžiaus. Mirė 1919 m. sausio 19 d. Didesnės už tą meilės niekas neturi, idant kas guldytų savo gyvastį už savo prietelius“.

Ši šviesaus atminimo asmenybė gimė 1873 m. rugpjūčio 11 d. Kegrių kaime, dabartiniame Akmenės rajone. Baigęs medicinos studijas Charkovo universitete, 1901 m. pradėjo dirbti Dusetose gydytoju, o nuo 1906 metų dirbo Zarasuose. Gyvendamas ir dirbdamas Zarasuose jis rūpinosi ligoninės įkūrimu, savivalda, kooperatyvais, draugijomis, vaikų mokymu, gyventojų švietimu, kultūra, įsteigė biblioteką-skaityklą ir nupirko lietuviškų knygų, užsakė laikraščių. Jis siekė, kad lietuvių kalba būtų vartojama viešame gyvenime, kad pamaldos vyktų ir lietuvių kalba. 1915 m. gydytojas buvo mobilizuotas į caro kariuomenę, dirbo Daugpilio ir Turmanto karo ligoninėse. 1918 metais jis vėl sugrįžo į Zarasus. Gydytojas mirė užsikrėtęs dėmėtąja šiltine.

Petras Ivanovas

Nuotraukose: kilnaus šviesuolio Domininko Bukonto pagerbimas prie paminklo ir kapo

2

3

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite