PARAMA SMULKIESIEMS ŪKIAMS

0
19
min news zrs 285 Nekilnojamo turto deklaracija

Smulkieji ūkininkai jau nuo kovo 1 d. iki gegužės 31 d. gali teikti paraiškas gauti paramą iki 15 tūkst. Eur verslo planui įgyvendinti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra” veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkiams”. Šiam paraiškų priėmimui iš viso skirta 10 mln. Eur Europos Sąjungos ir valstybės paramos.

Išmoka bus mokama dviem dalimis: pirmoji išmokos dalis (80 proc.) mokama po to, kai priimamas sprendimas skirti paramą, o likusi dalis (20 proc.) mokama tuo atveju, jeigu verslo planas įgyvendinamas tinkamai.

Pareiškėjų laukia supaprastintos paramos paraiškos, verslo plano formos ir kiti palengvinimai. Svarbu tai, kad sumažinti reikalavimai išlaidoms, paprastesnis ir jų vertinimas. Parama bus skiriama, jeigu suplanuotos išlaidos yra būtinos verslo planui įgyvendinti ir numatytai veiklai vykdyti, jos susijusios su remiama veikla ir yra ne mažesnės negu prašomos išmokos dydis. Nereikalaujama pateikti komercinių pasiūlymų, tinkamų finansuoti išlaidų pagrindimui, taip pat atsisakyta dalies tinkamumo sąlygų, susijusių su išlaidomis.Sumažinus reikalavimus, nebereikia paskutiniais verslo plano įgyvendinimo metais pasiekti 2 proc. grynąjį pelningumą – veikla tiesiog turi būti pelninga. Taip pat neprivaloma drausti paramos lėšomis įgyto turto, atsisakyta projektų kontrolės laikotarpio.

Galimi pareiškėjai. Parama skiriama fiziniams asmenims, užsiimantiems žemės ūkio veikla ir iki paramos paraiškos pateikimo dienos įregistravusiems savo vardu valdą ir ūkininko ūkį. Finansuojami smulkūs ūkiai, kurių valdos ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, yra nuo 4 tūkst. iki 7 999 Eur.Paramos gavėjas turi įsipareigoti tinkamai įgyvendinti verslo planą, t. y. atlikti visas verslo plane numatytas investicijas, produkcijos standartine verte išreikštas valdos ekonominį dydį padidinti ne mažiau kaip 20 proc., taip pat vykdyti pelningą ekonominę veiklą. Remiama žemės ūkio produktų gamyba, pagamintų ar išaugintų valdoje žemės ūkio produktų perdirbimas ir tiekimas rinkai.

Taip pat smulkieji ūkininkai nuo kovo 4 iki balandžio 5 d. gali teikti paraiškas ir pagal priemonės „Bendradarbiavimas” veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu”. Pagal šią priemonę smulkieji ūkininkai vienam projektui galės gauti Iki 120 tūkst. Eur. Iš viso skirta 2,9 mln. Eur lėšų. Ši galimybė paspartins smulkiųjų ūkininkų, gamintojų įsitraukimą į trumpąsias tiekimo grandines, įsigyjant pakavimo, fasavimo ar kitą įrangą, susikurti interneto svetainę arba internetinę parduotuvę, kompensuoti dalį pardavėjo darbo užmokesčio išlaidų, kas užtikrins galutinių vartotojų pasiekimą bei pardavimo pajamų augimą. Tai patraukli priemonė, nes iki šiol tokios galimybės ūkininkai neturėdavo.

Kaimo plėtros skyriaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite